Nowy numer 47/2022 Archiwum

Spotkanie z Bogiem w Mszy św.

Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu ukazała się nowa książka ks. prał. Jerzego Siary pt. "Uczestnictwo we Mszy świętej w świetle kazań o Eucharystii".

Nowa publikacja jest odpowiedzią na wskazania III Synodu Diecezji Sandomierskiej, który zachęca do katechizacji poprzez poruszanie tematów związanych z sakramentami, Bożym prawem oraz podstawowymi prawdami wiary.

– Motywacja do publikacji ma podwójne źródło. Z jednej strony to zbliżający się jubileusz 60. rocznicy moich święceń kapłańskich, z drugiej to słuchacze wygłoszonych przeze mnie misji i rekolekcji zachęcający mnie do opublikowania treści, które pomogą lepiej zrozumieć istotę Mszy świętej – mówi autor książki.

Spotkanie z Bogiem w Mszy św.  

Nowa pozycja składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym została zaprezentowana nauka papieża Piusa XII zawarta w encyklice "Mediator Dei" o kulcie eucharystycznym. W rozdziale drugim ukazano zależność refleksji kazań eucharystycznych od nauki o Mszy świętej. Z kolei w trzecim rozdziale, w oparciu o lekturę kazań eucharystycznych polskich autorów, poddano analizie treść kazań pod kątem zawartości tej nauki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy