Nowy numer 25/2021 Archiwum

Rudnik nad nad Sanem - Nisko. Komu w drogę - temu rower

Powiat niżański wspomoże finansowo dwa zadania realizowane przez Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Poprowadź Mnie przez Świat" z Rudnika nad Sanem.

Pierwszym z nich jest projekt  „Komu w drogę - temu rower!” Na ten cel stowarzyszenie pozyskało już pieniądze z Polsko-Amerykańskej Fundacji Wolności oraz z Polskiej Fundacji „Dzieci i Młodzież”. Umożliwią one zorganizowanie trzydniowej wyprawy rowerowej Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo na odcinku od Rudnika nad Sanem do Zwierzyńca. Weźmie w niej udział co najmniej 12 osób ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Rudniku nad Sanem oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie. Wyprawa kosztować będzie prawie 12 tys. złotych, a niżański powiat dołoży około 3 tys. złotych.

Na kolejne zadanie, warte ponad 51 tys. złotych, „Zajęcia sekcji pływackiej - ćwiczymy, doskonalimy, osiągamy cel!”,  stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych. Dzięki niemu 30 uczniów SOSW w Rudniku nad Sanem oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy nauczy się pływać. W tym wypadku dział powiatu jest skromniejszy, bo  2 tys. złotych. 

- Powiat niżański kolejny rok z rzędu wspiera aktywność lokalnych organizacji. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 30 tys. złotych - powiedział starosta niżański Robert Bednarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama