Nowy numer 18/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Czytamy księgę życia

Co roku w Niedzielę Biblijną przed każdą Mszą św. w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli członkowie Grupy Biblijnej oraz inni chętni czytają fragmenty Pisma Świętego.

W tym roku do czytania zgłosiły się 24 osoby, które przypomniały fragmenty z Ewangelii mówiące o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, Dzieje Apostolskie oraz listy św. Pawła Apostoła. Czytano przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

- Biblia to księga, która mówi nam wszystko o Bogu i człowieku. Dla nas słowo Boże w niej zawarte jest światłem na drogach codzienności. W Piśmie Świętym szukamy i znajdujemy odpowiedzi na pytania dotyczące sensu istnienia. Jest ono księgą życia, w której raz na zawsze utrwalono niezmienne słowo samego Boga, abyśmy mogli iść w świetle, postępować w oparciu o miłość i doświadczać radości z poznawania Boga - powiedział w kazaniu ks. Mariusz Kusiak, opiekun Grupy Biblijnej działającej przy tej parafii.

Grupa, którą 10 lat temu założył ks. Tadeusz Janda, liczy obecnie 18 osób. Jej członkowie spotykają się co piątek po Mszy św. wieczornej. Obecnie, z powodu pandemii, spotkania są zawieszone.

- Cieszy fakt, że coraz więcej młodych parafian chce uczestniczyć w tych spotkaniach, należeć do grupy formacyjnej opartej na systematycznej lekturze księgi naszej wiary, która jest źródłem autentycznej chrześcijańskiej duchowości - podkreślił ks. Mariusz.

Spotkania grupy to nie tylko modlitwa, ale także dzielenie się informacjami o dobrych książkach i ich omawianie. Również szczera rozmowa o problemach, które nurtują jej członków.

Grupa Biblijna w każdy piątek przygotowuje także oprawę Mszy św. Zrodziła się też tradycja adwentowego dekorowania przez nią parafialnego kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama