Nowy numer 37/2021 Archiwum

Umocnieni na czas matur

– Złowrogie słowo „lockdown” oraz związane z nim ograniczenia nie mogą podciąć waszych skrzydeł. Nie mogą zabić w was radości życia, które nawet pośród największych trudności pozostaje piękne i bezcenne – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz.

Tegoroczna modlitwa w intencji maturzystów miała odmienny charakter niż tradycyjna pielgrzymka na Jasną Górę. Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaprosił młodych, którzy przygotowują się do zdawania egzaminu maturalnego, do pięciu kościołów w diecezji na rejonowe spotkanie. I tak w kolejne dni na wspólnej modlitwie maturzyści gromadzili się w Sandomierzu, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Ostrowcu Świętokrzyskim i Janowie Lubelskim.

Podczas tych spotkań biskup modlił się wraz z młodymi o dary Ducha Świętego na czas egzaminów dojrzałości oraz o dobre życiowe wybory. Ostatniego dnia rejonowych spotkań ordynariusz sandomierski w janowskim sanktuarium spotkał się z maturzystami ze szkół średnich w Janowie Lubelskim, Potoczku i Zaklikowie. Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie młodzi mieli okazję do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, a wraz z nim Eucharystię sprawowali kapłani z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży oraz księża katechizujący maturzystów. Biskup podkreślił, jak ważne jest budowanie wzajemnych relacji i wzajemne wspieranie się – duchowe i modlitewne.

Młodzi podarowali biskupowi „Sowę z Lasów Janowskich”, rękodzieło wykonane z papieru, symbol zdobywanej przez nich mądrości. W sobotę 27 marca delegacja maturzystów wraz z diecezjalnymi duszpasterzami młodzieży uczestniczyła we Mszy św. odprawionej przez bp. Nitkiewicza przed cudowną ikoną Matki Bożej na Jasnej Górze. Biskup nawiązał w homilii do postawy Maryi, która patrząc na mękę i śmierć Syna, nie popadła w rozpacz, ale przyjęła wolę Bożą, którą realizowała od początku w swoim życiu. Zachęcał młodych, aby otworzyli swoje serca przed Maryją i polecali się Jej opiece. Przedstawicielka maturzystów odczytała akt zawierzenia Matce Bożej, prosząc o światło Ducha Świętego na czas egzaminów, jak również wyboru drogi życiowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama