Z Tarnobrzeskim Domem Kultury ferie z pewnością nie będą nudne - szykują się wycieczka w Tatry i poszukiwanie skarbów.
Tarnobrzeski Dom Kultury pamięta, jak co roku, o najmłodszych spędzających ferie, w tym roku pod znakiem narodowej kwarantanny. Mimo że za oknem brak śniegu, z jego uroków w Tatrach lub Sudetach też nie wolno korzystać, to jednak dzięki pomysłowym propozycjom TDK każdy może odbyć chociaż wirtualną podróż - i to podwójną, bowiem w czasie i przestrzeni - i przenieść się w góry sprzed 100 lat. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na facebookowy fanpage TDK (TUTAJ) i skorzystać z przedstawianych tam codziennie nowych propozycji, a jedną z nich jest książeczka „Mały artysta z Podhala” autorstwa Gustawa Pillatiego. Jest to dziewięć obrazków do kolorowania, które można wydrukować i pomalować, wspominając swoje wędrówki po Tatrach. Książeczkę, opublikowaną w serwisie Polona, można znaleźć (TUTAJ), pobrać, wydrukować i pokolorować w najbardziej nawet fantazyjne barwy. Polona, czyli Cyfrowa Biblioteka Narodowa, ma w swoich zbiorach także piękne karty pocztowe jego autorstwa (TUTAJ).
Podróż w Tatry sprzed 100 lat razem z Gustawem Pillatim to tylko jedna z pierwszych propozycji przygotowanych przez TDK. Jest także podpowiedź Joanny Zając-Slapničar, autorki logotypu Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza, jak z różnych znalezisk dokonanych podczas spacerów po parku dzikowskim, Zwierzyńcu, albo nawet wokół bloku można stworzyć coś ciekawego. Wskazówki znajdują się na jej kanał na YouTubie (TUTAJ), gdzie jest całe mnóstwo inspiracji. TDK poleca także odwiedziny jej profilu na Facebooku (TUTAJ), gdzie publikuje swoje piękne prace.
- Wszyscy są już trochę zmęczeni zajęciami online, więc chcemy zaproponować trochę inną formę - mówi Renata Domka z TDK. - Zapraszamy dzieci i młodzież, a także dorosłych do wspólnej kreatywnej zabawy. My na naszej stronie i Facebooku podpowiemy, co można wspólnie robić, przypomnimy dawne gry, wspólnie stworzymy bajeczki, trochę poczytamy. Przez 2 tygodnie na naszym profilu facebookowym ukazywać się będą aktywności, podpowiedzi, gry i zabawy. Będą to pomysły i inspiracje zarówno plastyczne, jak teatralne, logopedyczne, muzyczne i inne. W planie są także konkursy z nagrodami. Można tu będzie również znaleźć linki i polecenia ciekawych wydarzeń realizowanych przez inne instytucje kultury. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji, a także pisania do nas, przesyłania zdjęć. Będziemy prezentować wasze prace czy pomysły na spędzenie wolnego czasu - zapewnia Renata Domka.
Wszystkie aktywności będą dostępne bezpłatnie. Dostęp jest otwarty dla każdego.