Nowy numer 3/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Docenili świat sportu i kultury

Przyznano nagrody podczas tegorocznego Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu.

Z wiadomych powodów nie organizujemy tradycyjnej gali połączonej z koncertem. Walka z  pandemią nie przekreśla jednak sukcesów i dokonań, jakie nasi sportowcy oraz ludzie kultury odnieśli w 2019 roku i za nie chcieliśmy ich nagrodzić. Składam im wszystkim gratulacje, życzę kolejnych sukcesów, no i przede wszystkim zdrowia, które zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest najważniejsze - powiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Powiat Stalowowolski już od 18 lat nagradza osoby, które nie tylko odniosły sukcesy w sporcie lub na niwie kultury, ale także dzięki swojej pasji są wzorem dla innych w swoich lokalnych środowiskach.

W tym roku w dziedzinie kultury nagrodę odebrali: Ewa Biały, dyrektor MBP w Stalowej Woli (jako Osobowość Roku), Andrzej Grzyb z GOK w Zaklikowie (Animator Kultury) oraz Orkiestra Dęta Gminy Zaleszany (Ochrona i Promocja Tradycji Regionalnych). Nagrodę specjalną za upowszechnianie i ochronę kultury otrzymał zaś Dionizy Garbacz, dziennikarz i regionalista.

Sportowcem Roku została Małgorzata Cetnarska, biegaczka z KKS „Victoria”, Trenerem Roku - Rafał Toporowski (boks), a Animatorem Sportu Jadwiga Jankiewicz (tenis stołowy). Nagroda specjalna, za wybitne osiągnięcia sportowe, przypadła w udziale Stanisławowi Łańcuckiemu (biegi).

Wyróżnienia dla medalistów mistrzostw Polski otrzymali zaś sportowcy i członkowie Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” , Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego „Sparta”, Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Stal Stalowa Wola Boxing Team, Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Ring Sikorski”, Stalowowolskiego Klubu Biegacza i Modelarni Zaleszany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama