Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Sąsiedzki EKO azyl

To nazwa projektu, którego celem było zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami przy ul. Kilińskiego 2 oraz 1. Sierpnia 13 w Stalowej Woli.

Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej, który funkcjonuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Aktywności Społecznej „Spectrum” wsparli mieszkańców, pomagając  w staraniach o grant. Ostatecznie projekt „Sąsiedzki EKO azyl” został pozytywnie oceniony i znalazł się w programie Fundacji Orlen „Moje miejsce na ziemi”.

- Teren był zaniedbany i swoim wyglądem raczej odstraszał. Trawnik był zadeptany, zamiast ogrodzenia stały nieestetyczne słupki, brakowało roślin. Podczas spotkań z mieszkańcami bloku przy ul. Kilińskiego 2 wyłoniła się początkowo niewielka, trzyosobowa grupa kobiet, które zadeklarowały gotowość do zmiany najbliższego  otoczenia. W niedługim czasie dołączyli kolejni zaangażowani mieszkańcy. Wspólnie wysprzątali i przekopali teren pod klomb, pomalowali deski, zrobili słupki i wykonali ogrodzenie, zasadzili i podlewali  rośliny - powiedziała Agnieszka Chruściel z MOPS w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Sąsiedzki EKO azyl

Dzięki zaś współpracy z Zakładem Administracji Budynków, położono kostkę pod ławkę i stojak na rowery. W klatce został również założony licznik wraz z kranikiem do podlewania roślin.

W ramach  projektu odbyły się także warsztaty edukacyjno-przyrodnicze, podczas których dzieci uczęszczające do Klubu „Wesoła Gromadka” wykonały  budki dla wiewiórek i dla ptaków. Skorzystały również z zaproszenia  nadleśniczego Nadleśnictwa Rozwadów Jacka Pomykały do Ciemnego Kąta na warsztaty połączone z ogniskiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama