Nowy numer 26/2022 Archiwum

Koprzywnica. Tarasy dostaną nową szansę

Tarasy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu przechodzą generalny remont.

Prace remontowe rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu i poczynania firmy budowlanej są już dobrze widoczne.

- Na początek należało zrywać stare płytki i osuszyć podłoża. W tym tygodniu natomiast firma wykonawcza wejdzie na teren budowy,  przygotuje odpowiednie podłoże, zrobi nową wylewkę  i zastosuje masę żywiczną. Postawiliśmy na nową formę podłoża. Żywiczna wylewka ma walory estetyczne, ale przede wszystkim stawiamy na funkcjonalność, bo wylewka ta charakteryzuje się wysoką odpornością na trudne warunki atmosferyczne i sprawdza się w różnych temperaturach. Jest odporna na wilgotność, promienie UV, wysokie i niskie temperatury. Co najważniejsze. Ma ona właściwości antypoślizgowe, co sprawi, że będzie bezpieczna dla użytkowania - mówi burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska.

Koprzywnica. Tarasy dostaną nową szansę   Prace szybko postępują. MGOKiS w Koprzywnicy

Remont tarasów był niezbędny, przede wszystkim z powodów technicznych, jak i estetycznych.

Ściekająca woda powodowała zagrzybienie ścian budynku, w którym swoje siedziby mają także biblioteka oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Remont obejmie również tarasy przy bibliotece, a także schody. Wyremontowane zostaną także tarasy przy pomieszczeniach użytkowanych przez Bibliotekę a  także schody prowadzące do tarasów.

Remont tarasów, jak podkreśla Krzysztof Pitra, dyrektor MGOKiS w Koprzywnicy, pozwoli na ich udostępnienie mieszkańcom, turystom. Mają być m.in. organizowane tutaj występy artystyczne, mini recitale,  spotkania ze znanymi i nietuzinkowymi osobistościami świata kultury, sztuki i nauki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama