Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Jagodzianki, syropki i herbatki

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowuje wystawy poświęcone Puszczy Sandomierskiej. Przy okazji chce wydać "Leśny przepiśnik", zawierający kulinarne przepisy pokazujące jak zagospodarować owoce lasu.

Muzeum zaprasza wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi przepisami kulinarnymi wykorzystującymi dary lasu. Będzie można zaprezentować swoją wiedzę i doświadczenie, a także tradycje domowe. Nasz region kojarzony jest do dzisiaj z pięknymi lasami, bogatym runem i dotąd wiele domowych potraw, wypieków, konfitur czy syropów opartych jest na leśnych sezonowych owocach. Każdy chętny będzie mógł podzielić się własnym przepisem na wykonanie pierogów z jagodami, jagodzianek, syropów, herbatek. A może w domowych przepiśnikach znajdziemy coś z dziczyzny? Warto opowiedzieć o sposobach marynowania, suszenia grzybów i czy nadal stosowane są te same sposoby przetwórstwa, jakie wykorzystywano dawniej - zachęca Marzena Kościółek - Tofil z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Muzeum zachęca także do dzielenia się  zdjęciami potraw i wyrobów lub filmikami z ich przygotowywania.

Akcja „Zbieramy przepisy. Pyszna leśna kuchnia z Puszczy Sandomierskiej” potrwa do jesieni. Wybrane przepisy wraz z podpisem wykonawcy znajdą się w „Leśnym przepiśniku” . Ich autorzy natomiast otrzymają wejściówkę na wystawy poświęcone Puszczy Sandomierskiej.

Przepisy i zdjęcia/filmiki należy przesyłać pocztą tradycyjną na adres Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1, 37-450 Stalowa Wola z dopiskiem Leśny przepiśnik lub na e-mail: eskromak@muzeum.stalowawola.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama