Nowy numer 27/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Turystyczna propozycja muzeum

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli rusza z nowym cyklem filmów pod hasłem: "Zwiedzaj ze stalowowolskim Muzeum".

Inspiracją do działania stała się akcja „Odpoczywaj w Polsce” Polskiej Organizacji Turystycznej, która przygotowała ją przy merytorycznym wsparciu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Nowa kampania ma zachęcić turystów do podróżowania po kraju i wyboru Polski jako wakacyjnego kierunku. Nasze muzeum pragnie zachęcić turystów do odwiedzin Dolnego Nadsania. W zapowiadanej serii znajdą się historie miejsc i ludzi, którzy tworzą niepowtarzalność tego regionu, decydują o jego wyjątkowości - zachęca Marzena Kościółek-Tofil z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Turystyczna propozycja muzeum

Pierwszy odcinek to krótka historia Zamku Lubomirskich w Stalowej Woli, wprowadzająca widzów w świat tego książęcego rodu i przenosząca do XVIII wieku. Kolejne filmy pokażą inne miejsca ściśle związane z Lubomirskimi i przybliżą losy jej członków.

- Miejsc z bogatą, sensacyjną wręcz historią w Stalowej Woli i okolicach jest wiele. Wkrótce zobaczymy też odcinek o dworze w Zbydniowie - miejscu, gdzie w czasie II wojny dokonano zbiorowego mordu na rodzinie Horodyńskich i ich gościach. Pokażemy, jak dwór i jego parkowe otoczenie wyglądają teraz. Następnie przeniesiemy się do Charzewic, gdzie niegdyś stał pałac Lubomirskich. W planach także wyprawa w czasie do początków Stalowej Woli i w wiele innych ciekawych miejsc - dodaje pani Marzena.

Stalowa Wola. Turystyczna propozycja muzeum

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli znajduje się na dwóch szlakach tematycznych: Turystycznym Szlaku Gniazd Rodowych Lubomirskich i Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych. Niedaleko przebiega też Wschodni Szlak Rowerowy "Green Velo". Warto więc zaplanować dla siebie i bliskich swego rodzaju ekozwiedzanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama