GN 47/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Niektóre linie podwójne

Prawie o 60 proc., a w soboty i niedziele nawet o 75 proc., spadła liczba przewozów w Miejskim Zakładzie Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli.

Mimo wprowadzenia sobotniego rozkładu jazdy, na prośby pasażerów niektóre linie zwiększyły częstotliwość swoich kursów. I tak od 1 kwietnia, uwzględniając postulaty osób dojeżdżających do pracy do zakładów strefy przemysłowej, zwłaszcza mieszkańców Niska, autobusy linii nr 12 kursują częściej, czyli jak w dni robocze wolne od nauki w szkole. Ponadto, na najbardziej obleganych liniach, aby zwiększyć liczbę osób mogących podróżować jednym autobusem, wprowadzono podwójne kursy w godzinach porannych, około 7.00 i po 15.00. Dotyczy to linii nr 1,4,5 i P - poinformowała Karolina Głogowska, pełnomocnik zarządu ds. komunikacji i współpracy gospodarczej MZK w Stalowej Woli.

Rozkłady jazdy wszystkich linii wraz z wprowadzonymi zmianami pasażerowie mogą znaleźć na przystankach, na stronie internetowej MZK , a także w aplikacji mobilnej myBus.

Stalowa Wola. Niektóre linie podwójne

Miejsca w autobusach, zarówno te siedzące, jak i stojące są tak oznakowane, by liczba pasażerów nie przekroczyła połowy liczby miejsc siedzących celem zachowania bezpiecznej odległości. Wszystkie pojazdy są codziennie dezynfekowane przez pracowników MZK. Zakładowi nie brakuje ani środków do dezynfekcji ani też ochronnych ubrań.

- Pasażerowie nadal nie mogą bezpośrednio korzystać z Biura Obsługi Klienta. Wszystkie sprawy trzeba załatwić za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonicznie. Bilety można zaś nabyć poprzez aplikację mobilną SkyCash, w stacjonarnych biletomatach, poprzez doładowanie Karty Miejskiej lub płacąc za przejazd zbliżeniowo w kasowniku autobusu miejskiego - dodała pani pełnomocnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama