Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Maski ochronne dla wszystkich

Miasto rozpoczęło akcję dostarczania bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użycia dla każdego mieszkańca.

Akcja dostarczenia blisko 50 tysięcy maseczek jest olbrzymim wyzwaniem logistycznym i potrwa około dwa tygodnie.

Pierwsze trafią do mieszkańców jeszcze przed Wielkanocą. Akcja zakończy się 23 kwietnia - poinformowała Katarzyna Tracz z Urzędu Gminy i Miasta w Stalowej Woli.  

Od 24 kwietnia bowiem, na mocy uchwały Rady Miejskiej, noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych Stalowej Woli będzie obowiązkowe.

- Maseczka jest wielokrotnego użytku, dwuwarstwowa, szczelnie osłaniająca twarz. Została wykonana z tkaniny bawełnianej niekurczliwej, wykończona overlockiem i posiada długie, profesjonalne troczki. Maseczki można prać w temperaturze 90 stopni C oraz prasować. Zostały one bezpiecznie zapakowane przez pracowników Urzędu Miasta. Dostarczą je natomiast strażacy z OSP Stalowa Wola oraz OSP Charzewice. Maseczki są bezpłatne - dodała pani Katarzyna.

Używając maseczek bawełnianych lub innych wielorazowych trzeba pamiętać o właściwej ich dezynfekcji roztworem alkoholu. Prać należy je w temperaturze powyżej 60 stopni C z dodatkiem detergentu. Można też wyjaławiać je w piekarniku przez 30 minut w temperaturze 70 stopni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama