Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Koronawirus. Kolejne zamknięcia

Od najbliższej soboty, 14 marca, handel na miejskim targowisku będzie się mógł odbywać tylko i wyłącznie w stałych punktach kupieckich i handlowych.

Ponadto w Stalowej Woli, zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego, do odwołania zamknięte będą wszystkie instytucje kultury, w tym Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Regionalne. Także basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Ten czas zamknięcia to okres, który musimy maksymalnie wykorzystać do tego, aby uchronić się przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Bardzo proszę, aby powstrzymać się w tym okresie od wszystkich niepotrzebnych wyjazdów, aktywności, które mogą prowadzić do jego rozpowszechniania się. Jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie poprosić, aby w tym czasie w sposób szczególny otoczyć opieką ludzi starszych, niepełnosprawnych i chorych, swoich sąsiadów, znajomych i bliskich tak, aby nie narażając ich na ryzyko zarażenia, pomóc w załatwianiu codziennych, niezbędnych czynności, takich jak zakupy, wyjście do apteki, pomoc w codziennych sprawach - zaapelował prezydent miasta.

Lucjusz Nadbereżny poinformował także, iż władze miasta przeznaczyły 150 tys. złotych z rezerwy kryzysowej budżetu na zakup środków sanitarnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama