Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Ekstremalna Droga Krzyżowa

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Stalowej Woli ruszy 27 marca.

Zapoczątkuje ją Eucharystia o godz. 20 w parafii pw. św. Jana Pawła II.

- Do wyboru będą trzy trasy: Stalowa Wola - Sandomierz (41km), Stalowa Wola -Radomyśl nad Sanem - Stalowa Wola (43km) i Stalowa Wola - Nisko - Stalowa Wola (31km) - powiedział Piotr Butryn, organizator EDK.

Tegoroczna edycja EDK odbywa się pod hasłem „Droga przebaczenia: od zranienie do uzdrowienia”. Noc, cisza, samotność i co najmniej 40 kilometrów wędrówki. Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości dla tych, którzy nie boją się wyzwań.

- EDK to lekcja chodzenia swoją krzyżową drogą życia z naszym Panem, Bogiem, z którym można powstawać ze swoich upadków, przyjmować pomoc, umierać, kochać - wyznała pani Katarzyna.

- Każdy z nas ma potrzebę w samotności i skupieniu, porzucając komfort codzienny przeżyć coś, co da nam poczucie bliskiego spotkania z Bogiem. Bo w zmaganiach, na jakie się decydujemy wyruszając w tę nocną podróż, z każdym krokiem odkrywamy, że to właśnie wiara jest siłą, która pcha nas, żeby iść dalej. Modlitwa, milczenie i medytacja, to powód dla którego warto to zrobić i uczestniczyć w tym duchowym wydarzeniu teraz i w przyszłości -  zapewnił Jan.

W ubiegłym roku w EDK wzięło udział 170 mieszkańców Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama