Nowy numer 08/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Szczęśliwa godzina

"Szczęśliwa godzina: Młoda Polska" - to tytuł wystawy, na której zaprezentowanych zostanie prawie 70 dzieł najwybitniejszych twórców okresu Młodej Polski, w tym Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Jana Stanisławskiego, Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Wyspiańskiego.

Prace tych autorów można będzie oglądać w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w Stalowej Woli.

 - Ta niezwykła wystawa przedstawia wybrane aspekty jednego z najciekawszych i najważniejszych zjawisk artystycznych - Młodej Polski. W latach 1890-1914 sztuki piękne, podobnie jak literatura i muzyka, przeżyły swoją „szczęśliwą godzinę”. Do głosu bowiem doszły równolegle nie tylko rozmaite tendencje - secesja i symbolizm, intensywizm, protoekspresjonizm, japonizm - ale przede wszystkim pojawiło się wiele indywidualności artystycznych i powstało dużo dzieł programowych o najwyższym poziomie artystycznym, niemających analogii w sztuce europejskiej tego czasu - powiedziała Marzena Tofil z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Szczęśliwa godzina

Wernisażowi wystawy, który odbędzie się 15 grudnia o godz. 17, towarzyszyć będzie koncert zespołu Ula Lazar Band.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama