Nowy numer 43/2020 Archiwum

Harcerskie wyróżnienie dla prezydenta Tarnobrzega

Podczas Gali Harcerskiego Wolontariatu ORŁY Chorągwi Podkarpackiej 2019, jaka odbyła się w Łańcucie, w kategorii "Odpowiedzialni społecznie - Harcerski Partner" wyróżniony został prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Otwierając tegoroczną Galę Harcerskiego Wolontariatu hm. Mariusz Bezdzietny, komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, przytoczył jej dewizę - „Daj w niebo rwać się skrzydłami orlemi”.

- Słowa te zaczerpnięte z wiersza Olgi Małkowskiej, naszej patronki, wskazują nam cel, dla którego prowadzimy naszą służbę. Tą służbą jest wychowanie młodego pokolenia, młodych Polaków - podkreślił hm. M. Bezdzietny.  

Słowa Olgi Małkowskiej są drogowskazem w instruktorskiej pracy podkarpackich harcerzy. Stąd też i harcerskie wyróżnienie, ORŁY. Orzeł to wszak symbol odwagi i szlachetności, synonim cnót i najlepszych cech charakteru. ORŁY wręczane są podczas dorocznej Gali Wolontariatu. Jak czytamy na stronie Chorągwi Podkarpackiej, niezwykle ważna i bliska harcerstwu idea wolontariatu, bezinteresownej pomocy i służby bliźniemu zasługuje bowiem na szczególne wyróżnienie.

Gala Harcerskiego Wolontariatu jest okazją do wyróżnienia i podziękowania osobom, które szczególnie angażują się w wypełnianie misji ZHP, czyli wychowywanie dzieci i młodzieży oraz kształtowanie charakteru poprzez stawianie kolejnych wyzwań. Komenda chorągwi chce w ten wyjątkowy sposób podziękować swoim instruktorom-wychowawcom za bezgraniczne oddanie w służbie instruktorskiej, ale też harcerskim partnerom - przedstawicielom samorządów, służb i instytucji, bez których wsparcia harcerskie działania często nie byłyby możliwe.

Do tegorocznych ORŁÓW nominowanych było ponad 120 osób, nagrodzono 43 w dziesięciu kategoriach. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek harcerskiego ORŁA otrzymał w kategorii "Odpowiedzialni społecznie - Harcerski Partner". W tej kategorii wyróżniono osoby, które szczególnie wspierają harcerskie działania i inicjatywy, a poprzez wsparcie osobowe lub instytucjonalne włączają się w misję wychowawczą ZHP.

Gala zgromadziła harcerską brać z całego województwa, z władzami harcerskimi na czele, ale też gości, między innymi przedstawicieli Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.  

Chorągiew Podkarpacka ZHP zrzesza prawie 5 tysięcy harcerzy i harcerek, a to ponad 300 drużyn działających w 19 komendach hufców w prawie wszystkich powiatach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama