Nowy numer 47/2019 Archiwum

Stalowa Wola. Podwójne świętowanie

W parafii pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli rozpoczęto świętowanie 100. rocznicy urodzin patrona oraz 10. rocznicy jej powstania.

W programie codziennie jest modlitwa różańcowa oraz Eucharystia odprawiana przez zaprzyjaźnionych księżych z różnych stron diecezji.

Dziś w części artystycznej odbył się koncert pt. „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu zespołów Stalowowolskiego Towarzystwa Artystycznego „Stowart” oraz Miejskiego Domu Kultury.

- Przeżywamy dziś odpust szczególny, ponieważ obchodzimy dziesięciolecie powstania parafii oraz rozpoczynamy obchody setnej rocznicy urodzin naszego patrona. Potrwają one cały rok. Będziemy organizować różne tematyczne spotkania przypominające postać św. Jana Pawła II i spotkania modlitewne dla różnych grup, aby polecać się wstawiennictwu papieża Polaka. Zaprosimy także osoby pamiętające naszego patrona z codziennego życia i posługi - poinformował ks. Marcin Hanus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Dzisiejsza Msza św. odpustowa sprawowana była właśnie ku czci św. Jana Pawła II. Przewodniczył jej i słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Staszczak, który podkreślił maryjność papieża.

- Nie dziwi więc fakt, że w jego herbie biskupim, a potem też papieskim pod jednym z znamion krzyża jest literka M, znak Maryi. W herbie tym znalazła się również piękna dewiza „Totus Tuus” - podkreślił kaznodzieja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama