Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Zawierzyli miasto św. Michałowi

W parafii Trójcy Przenajświętszej generał Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Dariusz Wilk poświęcił figurę tego świętego oraz zawierzył mu całą Stalową Wolę.

5,5-metrowej wysokości i wykonany z miedzianej blachy monument stanął na placu przed parafialnym kościołem. Jego wykonawca wzorował się figurze św. Michała, która znajduje się we włoskim sanktuarium w Gargano.

Zawierzenia Stalowej Woli św. Michałowi Archaniołowi w obecności władz miasta dokonał ks. Dariusz Wilk.

- Przybywaj z pomocą mieszkańcom naszego miasta w potrzebie duszy i ciała, aby starając się o sprawy materialne, nie utracili swych najważniejszych wartości, jakimi są wiara chrześcijańska i pokorna służba bliźnim - modlił się generał zgromadzenia.

On też przewodniczył Eucharystii, a słowo Boże do obecnych na uroczystości wygłosił ks. Jan Seremak.

- Poświęcenie figury św. Michała Archanioła to bardzo ważne wydarzenie. Ta figura nie jest tylko ozdobą. To jest znak, który ma nam przypominać o tym, że zawierzyliśmy siebie temu świętemu. I zrobiliśmy to 13 października, w dniu, w którym Matka Boża domaga się zawierzenia Jej niepokalanemu sercu - podkreślił kaznodzieja.

W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele policji (święty Michał jest ich patronem), straży pożarnej, kapłani dekanatu i wierni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama