Nowy numer 43/2020 Archiwum

Posiedzenie Rady Kapłańskiej i księży dziekanów

Bp Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył posiedzeniu Rady Kapłańskiej i księży dziekanów, które odbyło się 12 października w Sandomierzu.

W zebraniu uczestniczyli bp senior Edward Frankowski, wikariusz generalny i wikariusze biskupi wraz z  pracownikami Kurii diecezjalnej oraz księża stanowiący senat diecezji sandomierskiej.

Bp Krzysztof Nitkiewicz przybliżył główne tematy poruszane na ostatnim posiedzeniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. W związku ze spadającą liczbą powołań, poprosił o większą współpracę pomiędzy parafiami i seminarium duchownym, szczególnie w dziedzinie formacji Liturgicznej Służby Ołtarza oraz grup młodzieżowych. Razem z dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Markiem Kumorem, biskup ordynariusz przedstawił księżom propozycje dotyczące Kongresu Eucharystycznego, który rozpocznie się w diecezji sandomierskiej w I niedzielę Adwentu. Po dyskusji zostały one przyjęte przez uczestników spotkania. Planowane są między innymi całodobowe adoracje Najświętszego Sakramentu, procesje eucharystyczne z parafii do parafii, coniedzielne nieszpory eucharystyczne połączone z Mszą św. lub jutrznią oraz warsztaty liturgiczne.

Posiedzenie Rady Kapłańskiej i księży dziekanów   Rada kapłańska diecezji sandomierskiej. Ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Następnie informacje odnośnie duszpasterstwa rodzin podał ks. Tomasz Cuber, zaś te odnoszące się do spraw związanych z katechizacją ks. Adam Kopeć. O obchodach jubileuszu 200. rocznicy powstania Wyższego Seminarium Duchownego mówił rektor ks. Rafała Kułaga. Wspomniał także o rekolekcjach powołaniowych dla młodzieży męskiej, które odbędą się w Sandomierzu od 29 listopada do 1 grudnia. Ks. kanclerz Roman Janiec poinformował o trwających podyplomowych studiach teologiczno-katechetycznych dla sióstr zakonnych i osób świeckich oraz o planowanych zapisach na kolejną edycję studiów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama