Nowy numer 41/2019 Archiwum

Huta Stalowa Wola S.A. inwestuje w park maszynowy

Huta Stalowa Wola S.A. inwestuje - w zakładzie jest właśnie montowana jedna z największych w Polsce frezarek bramowych.

Maszyna służy do obróbki wielkogabarytowych elementów, takich jak: podwozia pojazdów wojskowych i cywilnych, części wagonów i lokomotyw, korpusów silników i pomp, elementów instalacji przemysłu naftowego i chemicznego, a także części składowych elektrowni konwencjonalnych, wiatrowych i atomowych.

- Nieustannie pracujemy nad optymalizacją jakości naszej produkcji poprzez jej automatyzację. Takie nowoczesne podejście gwarantuje poprawę standardów jakościowych naszych wyrobów, co przyniesie spółce wymierne korzyści - wyjaśnia Bartłomiej Zając, prezes zarządu i dyrektor generalny HSW S.A. 

Frezarka, która kosztowała blisko 13,5 mln złotych, w pierwszej kolejności zostanie wykorzystana do produkcji podwozi gąsienicowych do armatohaubicy Krab. Również do obróbki pozostałych podwozi pojazdów wojskowych, w tym pływającego bojowego wozu piechoty Borsuk.

Zakończenie montażu maszyny i jej pierwsze uruchomienie planowane jest w lipcu tego roku.

- Zakup frezarki to kolejna inwestycja służąca modernizacji procesu produkcyjnego. W 2018 roku zakończona została budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3,5 tys. m. kw. W tym samym czasie do użytku oddano również laboratorium badań RTG z komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych - dodała Jowita Jajdelska, rzecznik prasowy HSW SA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL