Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Tarnobrzegu szukali ptasich mądrali

Już po raz czwarty tarnobrzeżanie dołączyli do ogólnopolskiej akcji Nocy Sów, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Tradycyjnie Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły zapewniło uczestnikom nie tylko wieczorne „łowy”, by zobaczyć sowy, a dokładnie puszczyki, ale przede wszystkim przygotowało sporą dawkę informacji o tych nocnych drapieżnikach. Przed wyjściem do parku uczestnicy spotkania obejrzeli filmu „Sowy polskie” oraz wysłuchali wykładu przyrodnika i fotografa Łukasza Milanowskiego
- Organizując wydarzenie Noc Sów, wykorzystujemy otaczający nas dzikowski park, a konkretnie starodrzew, w którym zamieszkują puszczyki - mówi Konrad Niedźwiedź, kierownik RCPON 2000. - Młode już opuściły lęgi i teraz komunikują się z dorosłymi osobnikami, co mieliśmy okazję usłyszeć, a same puszczyki zobaczyć podczas nocnego spaceru.

W Tarnobrzegu szukali ptasich mądrali   Przygotowania do nocnych "łowów". Piotr Morawski

Noc Sów jest wydarzeniem przede wszystkim o charakterze edukacyjnym skierowanym do całych rodzin, począwszy od dziadków, a skończywszy na wnukach. Dzięki poprzedzającym nocne „łowy” wykładom, wygłaszanym przez ornitologów, przyrodników, uczestnicy poznają nie tylko różnorodne gatunki sów występujących w Polsce, ale również ich zwyczaje, biologię, metody badań, a także legendy i wierzenia ludowe z sowami w roli głównej. Jak wiele innych inicjatyw w tytule z „nocą”, także ta z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę uczestników.

Jest to wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie w całej Polsce. Pierwsza Noc Sów w roku 2013 odbyła się zaledwie w trzech miejscowościach, a już ubiegłoroczna w 250, gromadząc ponad 12 tysięcy chętnych do tropienia tych nocnych drapieżników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL