GN 41/2019 Archiwum

Centrum Wsparcia Rodziny

Centrum takie powstanie w dawnych Zakładach Drzewnych w Nisku.

Będzie kosztować prawie 2,9 mln złotych, w tym około 2,2 mln to unijne finansowanie wsparcie, które niżańska gmina otrzymała na rewitalizację zdegradowanych miejsc. W byłym biurowcu Zakładów Drzewnych, na prawie tysiącu metrów kw. powierzchni, siedzibę znajdą między innym Ośrodek Wsparcia Dziennego, Zespół Asysty Rodzinnej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

Ze usług ŚDS jednorazowo będzie mogło skorzystać nawet 30 niepełnosprawnych osób, które będą miały do dyspozycji świetlicę do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, pracownie terapii zajęciowej, sale do poradnictwa psychologicznego, socjalnego, pedagogicznego oraz logopedycznego. Będzie też wydzielony, w pełni wyposażony kuchenny aneks, pełniący jednocześnie rolę kulinarnej pracowni. Pamiętano również o miejscu do sportowo - rekreacyjnych ćwiczeń.

- Na piętrze budynku znajdzie się Świetlica Środowiskowo - Profilaktyczna dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych. Będą to dwa pomieszczenia, w sumie około 100 metrów kw. z jadalnią, pokojem wsparcia terapeutycznego oraz miejscem do gier i zabaw - wyjaśnił Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Dodatkowo w Centrum Wsparcia działać będzie Zespół Asysty Rodzinnej. Teren wokół budynku będzie natomiast miejscem do ogólnej rekreacji.

Centrum Wsparcia Rodziny otworzy swoje podwoje pod koniec 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL