Nowy numer 42/2019 Archiwum

Album fotograficzny o diecezji sandomierskiej

"Ziemia mówiąca Bogu tak" - to tytuł fotograficznego albumu o diecezji sandomierskiej, który jest podsumowaniem obchodów 200. rocznicy jej utworzenia oraz rozpoczyna jubileusz 100. rocznicy powstania Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni.

Na 240 stronach fotograf Marian Grzybowski prezentuje miejsca, obiekty sakralne, obrzędowość, osoby oraz ducha diecezji sandomierskiej. Bogactwu kolorów i obrazów towarzyszy dyskretny komentarz jedynie sygnalizujący, co przedstawiają.

Publikacja została poprzedzona wstępem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. "Album mówi, skąd przychodzimy i kim jesteśmy. Resztę każdy może dopowiedzieć sobie sam. Posłuszni Duchowi Świętemu chcemy zachować nienaruszony depozyt wiary i podejmować aktualne wyzwania" - napisał ordynariusz sandomierski.

Promocja albumu odbędzie się 21 marca o godz. 18 w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu. Połączona będzie z premierą DVD "Oratorium o Męczennikach Sandomierskich".

Wydarzenie uatrakcyjni koncert zespołu muzyki średniowiecznej Jerycho z Warszawy.

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL