Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

"Ta świeca tworzy polską Wigilię" - pod takim hasłem przebiega tegoroczna akcja Caritas. W diecezji sandomierskiej rozprowadzonych zostanie ponad 55 tys. świec.

- Od 25 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom gości na naszych Bożonarodzeniowych stołach. W tym roku akcja charytatywna wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziś trudno sobie wyobrazić świąteczny stół bez płomienia świecy Caritas, dlatego możemy powiedzieć, że wigilijna świeca Caritas tworzy polską tradycję świąteczną. Sandomierska Caritas od początku bierze czynny udział w tej formie niesienia pomocy ubogim i potrzebującym dzieciom – podkreśla ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

W Diecezji Sandomierskiej Parafialne Zespoły Caritas i wolontariusze mają do rozprowadzenia 55 tysięcy świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można je nabywać od I niedzieli Adwentu w każdej parafii na terenie diecezji. – Akcja potrwa do samych świąt Bożego Narodzenia, kiedy zasiądziemy do wigilijnego stołu, gdzie będzie wolne nakrycie czekające na niespodziewanego gościa i zapalona wigilijna świeca symbolizująca naszą pomoc wobec osób potrzebujących. Światło tej świecy będzie świadectwem naszego włączenia się w wielką dobroczynną sprawę pomocy osobom ubogim – dodaje ks. B. Pitucha.

Nabywając świece, wspieramy dzieci z ubogich rodzin ze swojej parafii i diecezji. Pozyskane pieniądze przeznaczone są na letni wypoczynek. Pomoc dla dzieci świadczona jest także indywidualnie - w zależności od zaistniałych potrzeb.

- Przez ostatnie ćwierć wieku, jako diecezjalna Caritas, obserwujemy wzrastające zainteresowanie wigilijnym dziełem charytatywnym. Ta świeca towarzyszy niemal każdej rodzinie. To zapalone światło, które symbolizuje Chrystusa nowo narodzonego, wnosi do naszych rodzin i serc wiele radości, życzliwości i dobra. Tym dobrem pragniemy się podzielić z ubogimi i potrzebującymi. Nabywając świece, wspieramy najuboższe dzieci. Zapraszamy wszystkich do zapalenia świecy Caritas, by stać się jedną rodziną pełną miłości, pokoju i dobra - zachęca ks. Bogusław Pitucha.

Po raz dziewiętnasty akcja ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas Kościoła Katolickiego uczestniczą w niej Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonia Polska) w RP i Eleos Dzieło Miłosierdzia Kościoła Prawosławnego.

Akcję można wesprzeć również wysyłając SMS o treści WIGILIA pod numer 72052 (koszt: 2,46 z VAT)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL