Nowy numer 41/2019 Archiwum

Tarnobrzeskie drogi prowadzą do Dzikowa

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wernisaż wystawy „Tarnobrzeskie drogi do Niepodległej”.

– Już w najbliższą niedzielę, 28 października, w zamku Tarnowskich w Dzikowie, siedzibie naszego muzeum, otworzymy ekspozycję przygotowaną w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa pokazuje – jak wskazuje na to już sam jej tytuł – drogi, które w zasadzie od początku XIX w. aż po 1918 r., wiodły cztery pokolenia tarnobrzeżan do upragnionej, wymarzonej wolności – mówi dr hab. Tadeusz Zych, dyrektor MHMT.

Muzeum uzyskało ministerialne dofinansowanie na zorganizowanie ekspozycji, w ramach ogólnopolskiego projektu „Niepodległa”. Towarzyszy jej bogaty katalog, który każdy zwiedzający otrzyma bezpłatnie. Nieodpłatne będzie również zwiedzanie samej wystawy.

– Gorąco zachęcam do obejrzenia „Tarnobrzeskich dróg do Niepodległej”, prezentujemy bowiem wiele nieznanych dokumentów, liczne artefakty odnoszące się do wydarzeń dla jednych znanych, ale dla większości, jak mniemam, będących odkryciem historii swej małej ojczyzny, jaką jest dla nas Tarnobrzeg – zachęca T. Zych.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 28 października o godz. 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL