Nowy numer 25/2018 Archiwum

Legionowe acies

W każdej z dziesięciu kurii legionowych diecezji sandomierskiej odbywają się doroczne odnowienia przyrzeczeń, czyli acies.

Pierwsze tegoroczne acies odbyło się w parafii św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgromadziło legionistów zarówno z Ostrowca Świętokrzyskiego, jak  i okolic.

- Modlitwy wstępne, Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń, modlitwy końcowe i agapa z godziną świadectwa, to główne punkty najważniejszej w roku legionowej uroczystości - powiedział ks. Rafał Cudziło. On też przewodniczy Eucharystii, koncelebrowali natomiast opiekuni prezydiów danej kurii.

Eucharystii przewodniczył ks. Rafał Cudziło   Legiony
Eucharystii przewodniczył ks. Rafał Cudziło
Legion Maryi
W czerwcu w Janowie Lubelskim odbędzie się Kongres Legionu Maryi z udziałem członków ruchu z kilku diecezji. - Liczba legionistów naszej diecezji powiększyła się przez ostatni rok o ponad 200 członków - dodał z zadowoleniem ks. Rafał.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma