Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola świetlną stolicą Polski?

To w dużej mierze zależy od mobilizacji jej mieszkańców. Miasto uczestniczy bowiem w dziewiątej edycji plebiscytu "Świeć się z Energą".

- Codziennie można oddać jeden głos. Wystarczy wejść na stronę: http://www.se.pl/swiecsie/plebiscyt-miast/podkarpackie/stalowa-wola i zagłosować. Walczymy o tytuł "Świetlnej stolicy Polski" - mówi Justyna Argasińska-Niemiec z Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

W ubiegłym roku, w regionalnym etapie tego konkursu Stalowa Wola zwyciężyła i, jako jedno z szesnastu polskich miast, otrzymała energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. złotych, z którego skorzystały najbardziej potrzebujące rodziny.

- Nie udałoby się to bez wielkiego zaangażowania całej społeczności Stalowej Woli. To dzięki mieszkańcom, którzy zmobilizowali się do codziennego oddawania głosów na stalowowolskie iluminacje, udało się zwyciężyć w regionalnym etapie. W tym roku też jest o co walczyć; w puli znalazły się bowiem nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych - dodała pani Justyna.

Wszyscy mistrzowie województw otrzymają energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. złotych, a zwycięzca ogólnopolskiego finału dodatkowo 50 tys. złotych. Sprzęt z reguły trafia do rodzinnych domów dziecka lub seniorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama