Nowy numer 41/2019 Archiwum

Vivo zamknięte po szaleńczym ataku nożownika

Dyrekcja Galerii Vivo, poruszona piątkowymi wydarzeniami, zamknęła obiekt na cały weekend.

Przypomnijmy, że wczoraj po południu 27-letni Konrad K., mieszkaniec Stalowej Woli, przez nikogo niesprowokowany, zaczął nagle zadawać klientom galerii ciosy dwoma nożami.

Ranił w ten sposób 10 osób. Jedna - 50-letnia kobieta, mieszkanka prawdopodobnie Grębowa - zmarła. Siedmiu poszkodowanych nadal przebywa w szpitalach w Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Nisku i Sandomierzu. Sześć z nich jest w stanie ciężkim, w tym dwie w krytycznym, a jedna w stabilnym. Dwie osoby zostały już wypisane do domu.

Poszkodowani i ich rodziny zostali otoczeni opieką przez Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. Pomocy psychologicznej, dostępnej 24 godziny na dobę, udziela w nim 7 terapeutów. Wsparcie zaoferowali też pracownicy Ośrodka Interwencji w Rudniku nad Sanem (3 osoby). Pomocą psychologiczną kieruje Katarzyna Rogala, dyrektor SOWiIK. Po pomoc można dzwonić, wybierając następujące numery telefonu: (15) 642 52 93.

Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, zaapelowała za pośrednictwem mediów do wszystkich świadków, którzy telefonami filmowali to zdarzenie, aby uszanowali poszkodowanych i ich rodziny i nie publikowali filmów w internecie, ale przekazali je prokuraturze lub policji, ponieważ mogą pomóc w śledztwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL