"Sługa Niepokalanej" to hasło tegorocznego roku pracy formacyjnej oraz wakacyjnych rekolekcji ruchu oazowego. Na wakacjach z Bogiem wypocznie blisko 500 młodych ludzi.
Siła dla ducha
Każdy dzień wakacyjnej oazy dotyczy innej tajemnicy różańcowej lub tematu formacyjnego. Codziennie uczestnicy rekolekcji biorą udział we wspólnej Eucharystii. Mają także możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania.
Przygotowania na Dzień Wspólnoty ks. Tomasz Lis /Foto Gość Każdego dnia prowadzone są spotkania w grupach, spotkania ze słowem Bożym, poznawanie tajemnic różańcowych i zasad liturgii czy wspólnego śpiewu. – Drugi stopień Oazy Nowego Życia oparty jest na biblijnej Księdze Wyjścia i historii narodu wybranego, który wychodzi z niewoli egipskiej. Te teksty pomagają młodym odkryć, że tym, który prowadzi nas w naszym życiu, jest Chrystus, że to On wyzwala nas z niewoli grzechu i prowadzi do wolności dzieci Bożych – mówi ks. Marek Bednarz, prowadzący turnus II stopnia ONŻ. – Można powiedzieć, że przeżyliśmy namiastkę tego, co przeżyli Izraelici. Było nocne wyjście w pośpiechu, spożywanie chleba niekwaszonego oraz gorzkich ziół. Odkrywaliśmy obmywającą moc Chrystusa, który oczyszcza nas z grzechu i daje wielką łaskę czystego i wolnego serca – dodaje Wiktoria z Tarnobrzegu. – Ja jestem po raz trzeci na oazie. Wybieram takie wyjazdy wakacyjne, ponieważ lubię spędzić czas z Bogiem i oaza daje mi taką możliwość, a to dla mnie jest najważniejsze. Inni może wolą inne formy wypoczynku, dla mnie ten jest bardzo odpowiedni. To czas formacji mojego serca i umocnienia ducha – podkreśla Adrian z Zaleszan.
Wspólna modlitwa Patrycja Bartochowska – Jak będziemy przeżywali ten czas wakacyjnej oazy, zależy tylko od nas. Jeśli chcemy przeżyć wielkie spotkanie z Bogiem, odkryć Jego miłość, a przy tym poznać naprawdę wartościowych ludzi, to nie ma lepszego miejsca ani czasu – dodaje Janek Smykla ze Skopania. – Wakacyjny czas wyjazdu oazowego daje młodym to, czego bardzo im współcześnie brakuje i czego poszukują, czyli autentycznych relacji międzyludzkich. Mogą poznać swoich rówieśników, którzy nie tylko żyją wiarą, ale nie wstydzą się o niej świadczyć poprzez modlitwę i świadectwo życia. Na oazie mogą doświadczyć wartości, których szukają, takich jak bezinteresowność, życzliwość, otwartość i akceptacja, a które nie jest im łatwo znaleźć w codziennym życiu. Z duchowego punktu widzenia oaza to czas działania Bożej łaski, dzięki której umacniają swoją relację osobową z Bogiem poprzez Pismo Święte i sakramenty – dodaje ks. K. Kwiatkowski.