Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ks. Michał odszedł do Pana

W wieku 69 lat 20 czerwca zmarł ks. prał. Michał Józefczyk, wieloletni proboszcz parafii na Serbinowie w Tarnobrzegu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 23 czerwca o godz. 13.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

Dzięki inicjatywie ks. Józefczyka powstały trzy kolejne kościoły tarnobrzeskie - pw. św. Barbary, Miłosierdzia Bożego oraz Chrystusa Króla. Jego dziełem jest również obszerna kaplica pw. Wszystkich Świętych na cmentarzu w Sobowie.

Rada Miasta Tarnobrzega, w dowód uznania dla zasług ks. Michał Józefczyka na rzecz tarnobrzeskiej społeczności, przyznała mu w 1998 r. najwyższe miejskie odznaczenie Sigillum Civis Virtuti.

Był trzecim kawalerem tego odznaczenia po mjr. Hieronimie Dekutowskim „Zaporze” oraz Edwardzie Antończyku. Dwa lata później Rada Miasta Tarnobrzega uznała go za „Tarnobrzeżanina XX wieku”, a w kolejnym konkursie głosami słuchaczy Radia Leliwa oraz widzów Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg przyznano mu tytuł „Tarnobrzeżanina 2008 roku”.

W roku 2000 był finalistą konkursu na Proboszcza Roku, a rok później został jednym z dwunastu laureatów konkursu „Proboszcz III Tysiąclecia” ogłoszonego przez Radio Plus i Katolicką Agencję Informacyjną.

Za troskę i prawdziwie ojcowską miłość do dzieci w 2006 r. otrzymał najmilsze z odznaczeń Order Uśmiechu. Był również członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 23 czerwca o 13.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama