Nowy numer 42/2020 Archiwum

W promieniach miłosierdzia

Pod takim tytułem odbył się w Stalowej Woli koncert w Niedzielę Miłosierdzia.

Koncert, wzięło w nim udział około 60 młodych ludzi, rozpoczął się Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Mateusz Bajak.

Pieśni zaś przeplatane były świadectwami ludzi, którzy tego miłosierdzia doświadczyli a także słowem papieża Franciszka i św. Faustyny na temat miłosierdzia.

- Często nam się wydaje, iż aby doświadczyć Bożego łaski musi zrobić coś wielkiego, musimy błagać. A przecież czasami wystarczą tylko drobne gesty miłosierdzia - zwierzyła się jedna z dziewcząt.

Na zakończenie koncertu wybrzmiał również hymn W promieniach miłosierdzia   W promieniach miłosierdzia
Koronkę poprowadził ks. Mateusz Bajak
Andrzej Capiga /Foto Gość
ŚDM. Przed kościołem natomiast można było nabyć różne emblematy i gadżety związane z tym wydarzeniem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd młodzieży do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Pomysłodawczynią koncertu pt. „W promieniach miłosierdzia” jest Klaudia Mierzwa, członkini diakoni muzycznej „Ruchu Światło - Życie”. - W koncert zaangażowana jest młodzież z całej diecezji i z różnych wspólnot m.in. Oaza, KSM, MF Tau. Spotykaliśmy się na wspólnych próbach, aby 3 kwietnia wybrzmiała pieśń o tym, jak Bóg jest miłosierny - powiedziała Klaudia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama