Wchodząc do budynku można odnieść wrażenie, że oto jesteśmy w filharmonii.
O wyborze waltorni, jak przyznaje sam muzyk, zadecydował wypadek, który zmusił go do rezygnacji ze skrzypiec, na których zaczynał swą edukację muzyczną. Ale nie żałuje, gdyż waltornia należy do rzadkich i wysoko cenionych instrumentów, zwłaszcza przez orkiestry symfoniczne.
W warsztatach tradycyjnie już uczestniczą młodzi z diecezji sandomierskiej oraz z niekiedy odległych rejonów Polski. Muzycy, którzy przyjechali do Tarnobrzegu mają zapewnione zakwaterowanie w Ośrodku Formacyjnym „Golgota” działającym przy parafii św. Barbary.
Warsztaty tradycyjnie odbywają się pod kierunkiem Piotra Pałki, kompozytora utworów religijnych, w tym oratoriów, musicali, kompozycji chóralnych oraz Marii Pękały – współaranżerki hymnu ŚDM.
– Bardzo lubię pracować z młodymi ludźmi zwłaszcza z grupą amatorów, w jak najlepszym tego słowa znaczeniu, gdyż śpiewają całym sercem, w swoim przekazie są niezwykle autentyczni bez jakichkolwiek sztucznych póz. Nie mówiąc już o wielkiej radości jaka im towarzyszy i udziela się wszystkim dookoła. Dzięki temu ich śpiew brzmi jak prawdziwa modlitwa i uwielbienie Pana Boga – podkreśla Piotr Pałka. – Staramy się, by nasze koncerty nie były tylko występem, ale stawały się wspólną wraz z publicznością modlitwą ku czci Pana.
Koncert podsumowujący warsztaty odbędzie w niedzielę 3 stycznia o godz. 18.