Nowy numer 3/2021 Archiwum

Diagnostyka na najwyższym poziomie

Kapelan ks. Jan Andrzejewski poświęcił nową karetkę, którą miasto kupiło dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Stalowowolski samorząd przeznaczył na ten cel 180 tys. zł a dodatkowe 170 tys. dołożył do zakupu lasera urologicznego. Ks. Jan Andrzejewski nie żałował wody święcąc także na nowoczesną Pracownię Diagnostyki Obrazowej.

- Diagnostyka na najwyższym poziomie to podstawa nowoczesnej medycyny. To również marzenie pacjentów, lekarzy i osób kierujących placówkami służby zdrowia. Dzisiaj to marzenie w Stalowej Woli się spełnia. Stworzyliśmy nowoczesną pracownię, w której szybko i skutecznie diagnozujemy naszych pacjentów - cieszył się Edward Surmacz, dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Szpitalne inwestycje   Szpitalne inwestycje
Ks. Jan Andrzejewski poświęcił nową karetkę
Andrzej Capiga /Foto Gość
Prace wykończeniowe w pomieszczeniach dla diagnostyki kosztowały 2,3 mln zł  i zakończyły się w 2014 r. Rok temu zakupiono również nowoczesny tomograf komputerowy; Ministerstwo Zdrowia wyłożyło na ten cel 2,4 mln , powiat stalowowolski 600 tys., a szpital 240 tys złotych.

- W tym roku wyposażyliśmy ją w kolejne, nowe urządzenia, w tym aparat rentgenowski kupiony za 300 tys. zł z pieniędzy własnych szpitala, a także, sfinansowany przez powiat stalowowolski, wysokiej klasy aparat RTG typu Telekomando za 570 tys. zł. To ostatnie urządzenie zostanie zainstalowane w naszym szpitalu jeszcze przed końcem października - dodał dyrektor Surmacz.

Szpitalne inwestycje   Szpitalne inwestycje
Ratownicy pokazali wnętrze karetki
Andrzej Capiga /Foto Gość
To jednak nie koniec inwestycji w sprzęt. - Zamierzamy jeszcze zakupić dwa nowoczesne aparaty USG na potrzeby tej pracowni. To wydatek rzędu 500 tys. zł, a więc spory, ale niezbędny - zapewnia starosta stalowowoski Janusz Zarzeczny,

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama