Nowy numer 13/2024 Archiwum

Dla technologii i przemysłu

Dwa nowoczesne obiekty hali produkcyjnej i inkubatora technologicznego o powierzchni 3 tys. mkw czekają na startujących biznesmenów.

Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny usytuowano na osiedlu Zakrzów u zbiegu alei Warszawskiej i ul. Batalionów Chłopskich. Teren ten w całości zajmuje ok. 29 ha. Głównym celem powstania parku jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu podkarpackiego oraz pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości poprzez zapewnienie warunków do prowadzenia nowoczesnej działalności gospodarczej oraz świadczenie usług infrastrukturalnych i doradczych.

Po kilku latach prac przygotowawczo-budowlanych otwarto nowoczesny i znakomicie przystosowany kompleks budynków, w których początkujący przedsiębiorcy będą mogli wynajmować powierzchnię użytkową oraz lokować swoje biura i firmy.

– Park przeznaczony jest dla startujących w biznesie inwestorów, którzy potrzebują powierzchni użytkowych na preferencyjnych warunkach, by móc inwestować w firmę. Blisko 3 tys. mkw powierzchni czeka na efektywne wykorzystanie. Oczywiście, proponujemy bardzo dobre warunki finansowe sięgające zniżek do 50 proc. Cieszę się, że jest już dość spore zainteresowanie ze strony firm współpracą z naszym parkiem. Prowadzone są już wstępne rozmowy, a jedna z firm złożyła już aplikację. Ponadto w parku początkujący przedsiębiorcy będą mogli uzyskać doradztwo i konsultację w sprawach gospodarczych i marketingowych – tłumaczył Andrzej Gołąb, dyrektor Tarnobrzeskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego.

Inauguracja instytucji połączona była z podsumowaniem projektu wykonawczego, prezentacją możliwości parku, poświęceniem obiektu i przecięciem symbolicznej wstęgi. Poświęcenia dokonał ks. Jan Kaszewicz, proboszcz parafii Tarnobrzeg-Zakrzów, życząc inwestorom samych sukcesów i biznesowego rozwoju.

– Tarnobrzeg to nie tylko miasto z chlubną przeszłością, ale także z wielką przyszłością, posiadające unikalne atuty, w tym otwierany Park Technologiczno-Przemysłowy czy Tarnobrzeską Strefę Ekonomiczną, oferujące ulgi i przywileje dla rozwijającej się przedsiębiorczości. Myślę, że wykorzystanie tych atutów jest wielką szansą dla rozwoju nie tylko przedsiębiorczości, ale i całego miasta oraz jego możliwości gospodarczo-inwestycyjnych – mówił Norbert Mastalerz, prezydent miasta Tarnobrzega.

Budowa i konieczne wyposażenie parku kosztowały ponad 24 mln złotych. Samorząd Tarnobrzega otrzymał na jego realizację dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w wysokości 90 proc.

Poświęcenie obiektu   Poświęcenie obiektu
ks. Tomasz Lis /GN
Hale inkubatora   Hale inkubatora
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy