• facebook
 • rss
 • Noc Bibliotek

  Noc Bibliotek
  4 Czerwca 18:00
  MBP w Stalowej Woli
  Organizator: MBP w Stalowej Woli
  Pobieranie...

  W sobotę, 4 czerwca startuje Ogólnopolska Noc Bibliotek. Z tej okazji sporo atrakcji przygotowała dla swoich czytelników również Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Będą m.in. gry z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania jest tablet czy czytnik e-booków. Oto z czego można skorzystać w MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

  O godzinie 18.00 biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych,  w tym kontynuacji Pana Samochodzika. Będzie można zakupić książki autora, a po zakończeniu spotkania poprosić o autograf.

  Na godzinę 19.00 (hol na parterze) przewidziana jest zbiórka wszystkich chętnych do gry „Noc bibliotecznych detektywów”. To zabawa biblioteczna dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w której uczestnicy będą rozwiązywali i wykonywali ciekawe zadania na terenie całego obiektu biblioteki. Obowiązują zapisy od 24 maja do 3 czerwca w Czytelni Biblioteki Głównej, a liczba miejsc jest ograniczona. Wymagane oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna. Uwaga: uczestnicy powinni przynieść ze sobą latarkę. Za I miejsce – tablet,  II-III miejsce – słuchawki,  IV-V miejsce – pendrive. Regulamin dostępny na stronie internetowej i w Czytelni Biblioteki Głównej.

  Kolejne atrakcje rozpoczynają się o godzinie 19.30. Jakie? W sali konferencyjnej na II piętrze - „Międzypokoleniowe karaoke – śpiewanie znanych i lubianych piosenek” – uczestnikami mogą być wszyscy chętni, bez ograniczeń wiekowych, repertuar dla każdego. Każdy  biorących udział w zabawie dostanie drobny upominek. Na korytarzu – bez ograniczeń wiekowych „Gry i zabawy taneczne - nauka tańców latynoamerykańskich”.

  „Recyklingowe cudeńka – zajęcia plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych” w sali spotkań nr I adresowane są do całych rodzin. Ze względu na limit miejsc obowiązują zapisy od 24 maja do 3 czerwca,  w Czytelni Biblioteki Głównej. Wymagane oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna. Biblioteka zapewnia materiały na zajęcia, a upominki dla najmłodszych uczestników sponsoruje Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

  Z kolei w sali komputerowej na I piętrze „Omnibus 2016” – test z wiedzy ogólnej i prasowa łamigłówka dla uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych. Obowiązują zapisy od 24 maja do 3 czerwca. Zapisy  w Czytelni Biblioteki Głównej. Wymagane oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna. Pięciu najlepszych uczestników otrzyma atrakcyjne gry planszowe.

  Będzie także konkurs dla dorosłych czytelników, w sali komputerowej na II piętrze. „Czytasz kryminały – sprawdź się i wygraj” – to quiz wiedzy o literaturze kryminalnej. Za I miejsce – czytnik e-book-ów, II miejsce – nowości literatury kryminalnej, III miejsce – film DVD o tematyce kryminalnej. Regulamin na stronie biblioteki i w Czytelni Biblioteki Głównej. Zapisy przedłużone do 27 maja do wyczerpania limitu miejsc (15 osób).

  Noc Bibliotek w Stalowej Woli zakończy się o godzinie 22.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół