• facebook
 • rss
 • Gminny Dzień Dziecka

  Gminny Dzień Dziecka
  5 Czerwca 15:00
  Stadion sportowy
  Organizator: Wójt gminy Gorzyce
  Pobieranie...

  Wójt Gminy Gorzyce w niedzielę, 5 czerwca zaprasza najmłodszych do „Bajkowej Krainy” imprezy przygotowanej z okazji Dnia Dziecka. Początek godz. 15.00 – stadion sportowy w Gorzycach

  Mnóstwo atrakcji i konkursów z nagrodami czeka na najmłodszych mieszkańców gminy Gorzyce przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Od godziny 15.00 na spotkanie z bajką zapraszają placówki oświatowe. Dla najmłodszych, specjalny konkurs wiedzy na temat bajek przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny. Na zabawę w tanecznych rytmach zaprasza także Iwona Czerwonka, instruktorka fitness.

  Nagrody i drobne upominki, w tym gadżety promocyjne gminy czekają na najmłodszych, którzy wezmą udział w licznych konkursach przygotowanych przez organizatorów.

  Podczas pikniku najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Wspólnie z pracownikami i podopiecznymi gorzyckich Warsztatów Terapii Zajęciowej będzie można przygotować własną biżuterię, gliniane naczynia i inne artystyczne ozdoby.

  Natomiast na warsztaty florystyczne – zaprasza Kwiatowa Wróżka, w której rolę wcieli się Małgorzata Partyka z kwiaciarni „Kwiaty ze smakiem”.

  Do zagrody edukacyjnej, w której pomieszkuje pluszak „Jaś Fasola” zaprasza zaś Pensjonat pod Pieprzówkami wraz ze Stowarzyszeniem Producentów Fasoli Tycznej „Piękny Jaś”.

  Na przejażdżki bryczką, najmłodszych zabiorą przedstawiciele Szkółki Jeździeckiej Astoria z Zalesia Gorzyckiego. Szkoły i placówki oświatowe zapraszają dzieci i rodziców do odwiedzania stoisk promocyjnych, gdzie będzie można pokosztować specjałów babci Czerwonego Kapturka czy sprawdzić magiczne właściwości stoliczka-plastyczka.

  Do udziału w Gminnym Dniu Dziecka został zaproszony przemyły „Ryś – policjant”, który wraz z policjantami będzie znakował rowery, dlatego warto zabrać ze sobą swój jednoślad, by przynajmniej w ten sposób ochronić go przed zakusami złodziei.

  Miłośnicy jednośladów będą mogli również zmierzyć się na rowerowym torze przeszkód przygotowanym przez placówkę Żandarmerii Wojskowej z Nowej Dęby.

  Podczas imprezy będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy, policyjny i strażacki wykorzystywany podczas różnych akcji. Niebywałą atrakcją będzie paralotnia, do której zaprasza miłośnik podniebnych przestworzy, Tomasz Soból.

  Ponadto wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z darmowego lunaparku. Na rodziców i nie tylko czeka zaś mała gastronomia.

  Wydarzenie przygotowują:

  Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komisariat Policji w Gorzycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół