Nowy numer 16/2018 Archiwum

Konferencja archeologiczna

Konferencja archeologiczna
3 Grudnia 11:30
Biblioteka Międzyuczelniana w Stalowej Woli
Organizator: MR w Stalowej Woli
Pobieranie...

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na konferencję naukową poświęconą archeologii Kotliny Sandomierskiej.

W dniach 3-4 grudnia 2015 roku Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na konferencję naukową poświęconą archeologii Kotliny Sandomierskiej. Wydarzenie to współtworzy Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego.

Ta specyficzna jednostka fizjograficzna jaką jest Kotlina Sandomierska, leżąca na styku 3 innych prowincji - Wyżyny Środkowomałopolskiej, Wyżyny Wschodniomałopolskiej oraz Karpat - po raz pierwszy była przedmiotem całościowej refleksji środowiska archeologów 10 lat temu.

Z inicjatywy stalowowolskiego Muzeum odbyła się wówczas pierwsza konferencja naukowa pn. Archeologia Kotliny Sandomierskiej. Efektem tej konferencji jest monografia, w której zostały zawarte wszystkie konferencyjne wystąpienia. Celem konferencji było uzyskanie odpowiedzi na pytanie o specyfikę tego obszaru i jego miejsce w prahistorycznym krajobrazie kulturowym oraz znaczenia w średniowieczu.

 

W tym roku badacze spotykają się po raz drugi, aby zaprezentować efekty swoich badań o charakterze problemowym i syntetycznym dotyczącym archeologii Kotliny Sandomierskiej we wszystkich odcinkach pradziejów. Ponadto prelegenci zaprezentują też wyniki najnowszych badań i odkryć.

Udział zapowiedzieli naukowcy z ośrodków uniwersyteckich, muzeów i innych instytucji naukowych z Rzeszowa, Krakowa, Lublina i Kielc.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma