• facebook
 • rss
 • Trylogia Lasowiacka

  22 Października 19:00
  SOK w Nowej Dębie (sala kameralna)
  Organizator: SOK w Nowej Dębie
  Pobieranie...

  SOK w Nowej Dębie zaprasza promocję nowej pozycji wydawniczej „OBRZĘDY I ZWYCZAJE LASOWIACKIE”.

  „Trylogia Lasowiacka” ukończona – promocję czas zacząć

  Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Lasowiacka Grupa Działania zapraszają na promocję nowej pozycji wydawniczej „OBRZĘDY I ZWYCZAJE LASOWIACKIE”. Jest to trzecia część „trylogii lasowiackiej”, po książkach z lat ubiegłych „Słowniku Gwary Lasowiackiej” oraz „Kuchni Lasowiackiej”. 

  W książce pod redakcją Jerzego Sudoła, Krystiana Rzemienia i Piotra Pastuły podjęte zostały tematy związane z historią, kulturą i obyczajami dawnych mieszkańców Puszczy Sandomierskiej. Wiele z tych obrzędów, które kultywowali przodkowie mieszkańców dzisiejszych powiatów tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, kolbuszowskiego kultywowane jest po dzień dzisiejszy. Lokalne koła gospodyń oraz stowarzyszenia praktykują zwyczaje lasowiackie przy okazji ważnych wydarzeń. Wydana książka ma właśnie przypomnieć, utrwalić i popularyzować dlatego opracowana została jako mini kompendium Lasowiaków.

  W opracowanie książki włączyli się: Lasowiacka Grupa Działania – główny wydawca i mecenas wydania – oraz: Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim i Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie.

  Spotkanie promocyjne odbędzie się w czwartek, 22 października 2015 r. o godz. 19:00 w sali kameralnej SOK w Nowej Dębie.

  Podczas spotkania promocyjnego rozdane zostaną bezpłatne egzemplarze publikacji dla każdego uczestnika.

  W ramach spotkania odbędzie się otwarcie i prezentacja nowej wystawy w IZBIE PAMIĘCI prowadzonej przez SOK i NTSK.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół