• facebook
 • rss
 • Na ludowo w Kolbuszowej

  Na ludowo w Kolbuszowej
  7 Czerwca 13:00
  Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
  Organizator: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
  Pobieranie...

  Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na święto kultury ludowej.

  Na ludowo w Kolbuszowej

  7 czerwca zapraszamy wszystkich do udziału wświęcie kultury ludowej, na które zjadą twórcy z całego regionu. W tym roku zaprezentują pasjonujące tradycje garncarskie.

  Do skansenu Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej przyjadą rzemieślnicy z Medyni Głogowskiej i Łążka Garncarskiego – dwóch silnych ośrodków garncarskich na Podkarpaciu. Program imprezy jest bogato wypełniony pokazami kilkudziesięciu artystów ludowych, kiermaszem oraz ofertą pysznych regionalnych potraw. Odwiedzający poznają w tym dniudawne zwyczaje, spuściznę dziadów i ludową tradycję.Tegoroczna edycja odbywa się pod honorowym patronatem Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego.

  Brama do skansenu – miejsca  magicznego –  otworzy się dla Państwa o godz. 13.00, a impreza potrwa do godz. 19.00.

  Podczas imprezy wystąpi m.in. Zespół Obrzędowy „Wolanie” z Domatkowa, Zespół Pieśni i Tańca „Rochy” z Sędziszowa Małopolskiego oraz Kapela Butrynów z Janowa Lubelskiego, grająca muzykę ludową z akompaniamentem niecodziennego instrumentu -  suki biłgorajskiej. Pokazy tańców wprawią wszystkich w radosny nastrój.

  W skansenowskich zagrodach od godz. 13.00 czekać będą na widzów wyjątkowe pokazy garncarstwa,plecionkarze, zabawkarze, malarze, rzeźbiarze oraz wielu innych artystów i rękodzielników. Występy na scenie rozpoczną się o godz. 16.00 i potrwają do godz. 19.00. O 14.00 zapraszamy do budynku szkoły z Trzebosina promocję książki kucharskiej „Nasze kasze”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół