• facebook
 • rss
 • Noc muzeów

  Noc muzeów
  16 Maja 19:00
  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.
  Organizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.
  Pobieranie...

  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na 10. edycję Nocy Muzeów.

  Noc Muzeów Stalowa Wola

  16/17 maja 2015, godz. 19:00 - 1:00

  Tegoroczna stalowowolska Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 16 na 17 maja 2015r.

  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli na 10. edycję Nocy Muzeów przygotowało atrakcyjną ofertę. Podczas tego niezwykłego święta kultury oprócz zwiedzania wystaw stałych i czasowych w programie wieczoru nie zabraknie koncertów, warsztatów dla dorosłych i dzieci. Przewidziano również czas na zwiedzanie z kuratorem wystawy plenerowej z okazji 70. rocznicy nadania praw miejskich Stalowej Woli oraz wycieczkę po Rozwadowie. Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki, entuzjastów historii i fanów dobrej muzyki.

  wstęp wolny

   

   

  PROGRAM NOCY MUZEUM W STALOWEJ WOLI

  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

  WYSTAWY /19:00 - 1:00/

  Galeria przez Dotyk (dziedziniec Muzeum) – plenerowa wystawa rzeźb

  Teodor Axentowicz – Ormianin polski w Paryżu, Krakowie, Zakopanem...

  Axentomania – wystawa prac uczniów klas drugich PSP nr 9 w Stalowej Woli

   

  KONCERTY na dziedzińcu Muzeum /20:00 - 23:00/

  Kamil Radzimowski - duduk ormiański /20:00/

  Muzyk, kompozytor, jedyny w Polsce wirtuoz grający na duduku ormiańskim.

  To multiinstrumentalista, grający m.in. na fortepianie, organach piszczałkowych, akordeonie oraz na zurnie i duduku – jednych z najstarszych instrumentów dętych, pochodzących z Armenii.

  Podczas Muzycznej podróży na Bliski Wschód zostaną wykonane m.in. utwory: „Narodziny życia”, „Życia smak”, „Anioły”, „Chrystus na pustyni”.

   

  KASIA GRONIEC – ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej /21:30/

  „ZOO” to tytuł koncertu – muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną.

  Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Laureatka m. in. głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988) oraz Grand Prix i Nagrody Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymała „Dyplom Mistrzostwa im Aleksandra Bardiniego” za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

  Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja).

  Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r. W 2015 roku ukaże się płyta z tym materiałem.

   

   

   

  KREATYWNE WARSZTATY DLA RODZIN /19:00 – 23:00/

  Oto moja rodzina

  Teodor Axentowicz malował portrety, na których m.in. przedstawiał swoich najbliższych. Warsztaty dadzą możliwość stworzenia portretu członków swojej rodziny, w dowolnej technice: malarskiej bądź rysunkowej, (przy stanowiskach ze sztalugami). Uczestnicy będą mogli wcielić się nie tylko w rolę artysty ale i modela dzięki różnorodnym rekwizytom.

   

  Zawód: kopista

  Uczestnicy za sprawą pojawiającego się czarodziejskiego obrazu z rzutnika poznają tajniki warsztatu współczesnego kopisty i wspólnie stworzą kopię portretu namalowanego przez Teodora Axentowicza. Praca, polegająca na przeniesieniu obrazu z rzutnika na karton lub tkaninę będzie nowym artystycznym doświadczeniem, ale i dobrą zabawą, podczas której uczestnicy stworzą wielkoformatowe dzieło.

   

  DODATKOWO

  Wycieczka po Stalowej Woli. Śladami historii nadania praw miejskich /16:00/ Zbiórka przy bloku na ul. Wolności 15 (obok banku PKO. BP). Na zakończenie zwiedzanie  z kuratorem wystawy plenerowej „Stalowowolanie. Kim jesteśmy” /17:00 – 18:00/ Prowadzenie: Anna Garbacz

  Wycieczka po Rozwadowie. Na tropach ciekawostek z dziejów wiekowego miasteczka /16:00/ Zbiórka przed Muzeum Regionalnym (ul. Sandomierska 1). Prowadzenie: Marek Wiatrowicz

  WYSTAWA Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli / Dom Katechetyczny, ul. Popiełuszki 4 /10:00 –16:00/

  Informacje tel: 15 842 00 42

   

  GALERIA WARSZTAT , ul. Hutnicza 17

  WYSTAWY /19:00 - 1:00/

  COP dla przyszłości - Ludzie – przemysł – architektura

  Świat stawonogów

  KREATYWNE WARSZTATY DLA RODZIN /19:00 – 23:00/

  W świecie stawonogów

  Małe, duże, o różnej budowie i kształcie zwierzęta niespotykane na co dzień staną się inspiracją do twórczych działań. Wspólnie, rodzinnie stworzymy świat stawonogów, wyklejając i zaginając papier w technice origami.

  Ewolucja – rewolucja

  Punktem wyjścia powstałej pracy będzie słowo ewolucja, natomiast podczas warsztatów dokonamy rewolucji, w technice rysunkowej. Praca będzie polegała na stworzeniu nieistniejącego stawonoga, którego kształt podczas całej naszej pracy będzie ewoluował, przechodząc z rąk do rąk kolejnych uczestników. Warsztat ma na celu nie tylko zwrócić uwagę na temat ewolucji, ale przede wszystkim pobudzić wyobraźnię, odciąć od schematycznego myślenia, zapewnić dobrą zabawę.

  Modernistyczne miasto – „dobre miasto”

  Czym jest miasto? Jak powstaje? Na czym polega praca urbanisty? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów twórczych. Poznamy zasady powstawania modernistycznego miasta po to by w kolejnej części spotkania zbudować własne.

   

  więcej informacji:

  www.muzeum.stalowawola.pl

  www.facebook.com/muzeumregionalne.stalowawola

  Ewelina Wiechnik, e-mail: ewiechnik@muzeum.stalowawola.pl,

  Marzena Kościółek-Tofil, e-mail: mkosciolek@muzeum.stalowawola.pl

   

  Zapisy na warsztaty:

  Budynek główny ul. Sandomierska 1, tel: 797 120 229 (Edyta Lisek- Lubaś)

  Galeria Warsztat, ul. Hutnicza 17, tel: 797 120 224 (Dominika Zborowska)

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół