• facebook
 • rss
 • Cerkwie pogranicza

  17 Maja 19:00
  Parafia Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woili.
  Organizator: Stalowa Galeria
  Pobieranie...

  Stalowa Galeria zaprasza na wystawę "Cerkwie pogranicza" Mariusza Bajka.

  Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Zachęca do spacerów i nieco dalszych podróży. W tym wiosennym klimacie zapraszamy na kolejną już wystawę w Galerii Sztuki STALOWA GALERIA (http://stalowagaleria.pl/), mieszczącej się przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. Wernisaż ekspozycji odbędzie 17 maja się o godzinie 19.00.

  Tym razem przedstawiamy Państwu twórczość znanego w środowisku stalowowolskim propagatora kultury i historii Mariusza Bajka.
   „Cerkwie pogranicza”, to wystawa prezentująca grafiki wykonane ołówkiem. Stara architektura, kapliczki, przydrożne krzyże oraz cerkwie to najczęściej pojawiające się motywy w jego twórczości. Wraz ze swoją żona Zofią  od lat wędrują  szlakami południowo wschodniej Polski dokumentując w dwojaki sposób piękno tego rejonu.  Pan Mariusz szkicując, pani Zofia spisując informacje, podania i ciekawostki o cerkwiach, rozsianych na zboczach Beskidu Niskiego czy Bieszczadów.

  Podczas wernisażu zaprezentowany  zostanie  również album, „Cerkwie pogranicza” który zawiera  rysunki  i opisy zachowanych do dziś cerkwi. Autorka tekstu, poświęciła wiele uwagi stylom, w których zostały one wzniesione, historii tych terenów, różnorodności wyznań i narodom, które zamieszkiwały tamtejsze ziemie. Publikacja ta, to doskonały przewodnik, dla wszystkich tych, którzy już planują wakacyjne wycieczki na szlakach pogranicza.

   

  Wszystkich mieszkańców Stalowej Woli, miłośników sztuki i życia kulturalnego
  w naszym mieście zapraszamy 17 maja o godzinie 19.30. oraz do odwiedzania STALOWEJ GALERII po każdej mszy świętej w niedzielę (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.00) oraz w dni powszednie (6.00, 7.00, 18.00).

   

  Do zobaczenia

   

  Ks. Mieczysław Kucel CSMA

   

   

  STALOWA GALERIA zaprasza do spotkania ze sztuką, pięknem, dobrem i prawdą. Naszym celem jest ukazanie, przez różnorodność form artystycznych (malarstwo, fotografia, rękodzieło, rzeźba, plastyka, rysunek), wielkości i piękna naszego Stwórcy-Boga. Sztuka, którą chcemy pokazywać w STALOWEJ GALERII, prowadzi do estetycznych, poznawczych, emocjonalnych i metafizycznych przeżyć. Daje radość i pokój. Składnia do refleksji.

  Profesjonalnie zaaranżowana sala wystawowa, pozwala na odpowiednią ekspozycję projektów artystycznych. Dysponujemy oświetleniem i sprzętem multimedialnym, gwarantującym odpowiedni odbiór sztuki. STALOWĄ GALERIĘ uzupełniają pomieszczenia do organizacji spotkań i wieczorów tematycznych, a także pełne zaplecze socjalne.

  Nasza GALERIA wpisuje się w mapę lokalnych ośrodków kultury, dopełniając ją o dzieła sztuki sakralnej.

  Zapraszamy twórców indywidualnych i grupy. Każdego, kto tworzy sztukę i czuje potrzebę podzielenia się nią z szeroką publicznością. Zachęcamy do rozwoju talentów młodych i dojrzałych, początkujących i doświadczonych artystów.

  STALOWA GALERIA to miejsce dla każdego. Czekamy na WAS. Do zobaczenia.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół