• facebook
 • rss
 • Nowe zajęcia dla dzieci

  Nowe zajęcia dla dzieci
  24 Stycznia 12:00
  MBP w Stalowej Woli
  Organizator: MBP w Stalowej Woli
  Pobieranie...

  Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zaprasza dzieci na nowe zajęcia

  Nowa zajęcia dla dzieci i młodzieży w bibliotece

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli rusza Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Pierwsze organizacyjne spotkanie zaplanowano na sobotę, 24 stycznia. A już w ten piątek najmłodsi czytelnicy mogą skorzystać z kolejnej oferty biblioteki – „Planszowe piątki”. Każde dziecko będzie mogło przyjść do Biblioteki Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 i w specjalnie wydzielonym kąciku malucha zagrać w ciekawe gry.

  Z „Planszowych piątków” każde dziecko będzie mogło skorzystać w godzinach od 12 do 19                      i oczywiście w piątki. Biblioteka ma już w swoich zasobach kilka gier i puzzli, z których korzystały dzieciaki kiedy pożyczały książki, teraz placówka ze swoją ofertą chce pójść nieco dalej. I na zabawy przeznacza określony dzień. Planowany jest także zakup kolejnych gier, warcabów i puzzli.

  Nieco starsze dzieciaki (wiek docelowy to 9-13 lat) mogą przyjść do budynku Biblioteki Międzyuczelnianej w sobotę, 24 stycznia o godzinie 11. Zaplanowano wtedy organizacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od zainteresowań.  Uczestnikami DKK są osoby, które lubią czytać, dzielić się wrażeniami z lektury, czy być na bieżąco z nowościami wydawniczymi. Nikt nie ocenia gustów czytelniczych. Spotkania mają być okazją miłego spędzenia czasu, dlatego szanuje się zdanie innych osób biorących udział w dyskusji. Zasadą jest, by w tym samym czasie (w ciągu miesiąca) wszyscy przeczytali tę samą książkę. – To odpowiedź na kolejne życzenie czytelników, tym razem młodszych. Często jest tak, że przychodzą oddać książkę, wspólnie rozmawiamy o jej treści. Wywiązuje się ciekawa dyskusja. Albo jeśli przeczytali książkę, której akurat nie ma w bibliotece, proszą o jej sprowadzenie – dla swoich koleżanek i kolegów. Nie trzeba być znawcą literatury, nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Zapraszam na pierwsze zajęcia DKK dla dzieci – mówi Maria Chodukowska, bibliotekarka która będzie opiekunką i moderatorem tej grupy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół