Zwycięski remis

ks. Tomasz Lis

publikacja 17.06.2016 01:02

- Tak naprawdę to my mieliśmy kilka „setek”. Szkoda, że brakło odrobiny szczęścia i wykończenia akcji, które wypracowała nasza drużyna w drugiej połowie. Oni z meczu na mecz grają lepiej – podkreślał jeden z kibiców w Sandomierzu.

Strefa kibica w Raniżowie Strefa kibica w Raniżowie
Młodzi na parafii urządzili strefę kibica
Archiuwm prywatne

Polska drużyna walczyła jak równy z równym z mistrzami świata. Mimo, że mecz zakończył się wynikiem 0:0 to jednak do końca trzymał w napięciu. Po równej i ostrej walce zdobyliśmy w spotkaniu z mistrzami świata 1 punkt. Mając 4 punkty awans do kolejnej rundy jest na wyciągnięcie ręki.

Pierwsza połowa to zdecydowane panowanie na boisku ekipy niemieckiej. Przeważali w ataku pozycyjnym i w posiadaniu piłki. Jednak żadna z drużyn nie zdołała oddać ani jednego strzału w światło braki.

Druga odsłona zaczęła się perfekcyjnie dla Polaków. Kilka akcji pozwoliło wypracować sytuację na strzelenie bramki. Brakło szczęścia, by prowadzić z Mistrzami świata. Kolejne minuty sprawiły, że ekipa Niemiec zaczęła przeważać, choć Polacy kontratakowali. Tylko szczęście sprawiło, że Milik nie strzelił bramki.

Mecz zakończył się remisem, który satysfakcjonuje obie drużyny. Na pierwszym miejscu w grupie C jest ekipa Niemiec, za nimi Polska a trzecia jest Irlandia Północna.

Wzorem pierwszego spotkania podczas i tego meczu w wielu miejscach powstały strefy kibica „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia z Waszego kibicowania prezentujemy w naszej galerii.