Ostrowczanki za trzy punkty

ks. Tomasz Lis

publikacja 01.02.2015 00:38

Kolejne trzy punkty siatkarki KSZO Ostrowiec dopisują do swojego dorobku w Orlen Lidze. Podopiecznym trenera Dariusza Parkitnego nie oddały nawet seta.

Kolejne zwycięstwo ostrowczanek Kolejne zwycięstwo ostrowczanek
Siatkarki KSZO Ostrowiec
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Beniaminek Orlen Ligi podejmował na swoim terenie drużynę Nafta Piła. I choć pozycje w tabeli wskazywały, że ostrowczanki są faworytem spotkania, mecz okazał się dość trudną i wyrównaną batalią. Początek spotkania należał do zespołu z Piły. Ostrowczanki nie zamierzały łatwo się poddać i zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do remisu pod koniec pierwszego seta. Końcówka była bardzo emocjonująca. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały podopieczne trenera Dariusza Parkitnego i zwyciężyły (29:27).

Druga partia meczu odbywała się pod dyktando siatkarek z Ostrowca, które zwyciężyły 25:16.

Trzeci set przyniósł wyrównana walkę. Ekipa z Ostrowca prowadziła niemal przez cały set, jednak pilanki nie zamierzały ułatwić zadania miejscowym i rozpoczęły pogoń za wynikiem. Doprowadziły  do remisu 24:24; rezultat trzeciej partii był otwarty, jednak końcówkę lepiej wytrzymały siatkarki KSZO i zwyciężyły (27:25). Najlepszą zawodniczką meczu została środkowa KSZO – Sophie Godfrey. Kibice na stojąco wiwatowali kolejne zwycięstwo siatkarek z Ostrowca w Orlen Lidze.