Historyczne zwycięstwo

ks. Tomasz Lis

publikacja 10.11.2014 23:04

Siatkarki KSZO Ostrowiec wygrały z Sk bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:20, 25:14, 18:25, 25:19) w meczu szóstej kolejki ORLEN Ligi. Jest to pierwsze zwycięstwo ostrowczanek w siatkarskiej ekstraklasie.

Zwycięstwo KSZO W Orlen Lidze Zwycięstwo KSZO W Orlen Lidze
Mecz z Sk bank Legionovia Legionowo
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W poniedziałkowe popołudnie zawodniczki KSZO Ostrowiec pokonały przed własną publicznością SK bank Legionovia Legionowo 3:1. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Dariusza Parkitnego w Orlen Lidze.

- Na to zwycięstwo czekał Ostrowiec już kilka dobrych tygodni. Poprzednie mecze nie były gorsze tylko brakowało konsekwencji w końcówkach setów. Dziś wychodzimy z naszej hali ze śpiewem radości na ustach – komentował pan Jacek, wierny kibic KSZO.

Gospodynie bardzo dobrze prezentowały się przez dwie pierwsze partie spotkania. W trzecim secie na chwilę zawodniczki z Ostrowca straciły koncentrację. Jednak w czwartej wróciły już do swojego stylu gry, dzięki czemu dopisały do swojego konta trzy punkty.

Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla siatkarek KSZO, które po bardzo dobrej zagrywce Marty Wójcik i świetnych blokach Katarzyny Brojek prowadziły 5:0. Rywalki w żaden sposób nie mogły zagrozić niesionej falą dopingu drużynie z Ostrowca.

Drugi set to potwierdzenie dominacji podopiecznych Dariusza Parkitnego. Szło w zagrywce, ataku i na bloku. Legionovia wprawdzie podjęła próbę odrobienia strat, jednak świetna dyspozycja Barbary Bawoł i Katarzyny Brojek sprawiła, że podopieczne trenera Dariusza Parkitnego potwierdzały tylko swoją wyższość. W trzecim secie od początku Legionovii prezentowała lepiej się i przejętą inicjatywę doprowadziła do końca zwyciężając seta.

Początek czwartego seta do wyrównana walka o każdy punkt. Jednak ostrowczanki uciekły na kilka punktów. Mimo ambitnej walki o każdą piłkę drużyna przyjezdnych nie dała rady zmniejszyć już wypracowanej przewagi. Siatkarki KSZO, jako beniaminek zaaplikowały, więc pierwszą wygraną w Orlen Lidze. Najbardziej wartościową zawodniczką meczu została Marta Wójcik.