Ostrowiecki festiwal siatkówki

ks. Tomasz Lis

publikacja 09.03.2014 22:45

Przez dwa dni w na hali MOSiR-u w Ostrowcu Świętokrzyskim rozgrywany był turniej finałowy Pucharu Polski 2014 w siatkówce kobiet. Zwyciężyła drużyna KPS Chemik Police.

Finał Pucharu Polski siatkarek Finał Pucharu Polski siatkarek
Mecze rozegrano na ostrowieckiej hali
ks. Tomasz Lis /GN

Po kilkumiesięcznych rozgrywkach eliminacyjnych do wielkiej czwórki Pucharu Polski zakwalifikowały się zespoły: Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, BKS Aluprof Bielsko-Biała, KPS Chemik Police oraz Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna.

W półfinałach zespół z Dąbrowy Górniczej, ubiegłoroczny zdobywca pucharu, przegrał z Muszynianką 2:3, zaś zespół KPS Chemik Police wygrał z drużyną z Bielska-Białej 3:2. Oba mecze pełne były dramaturgii, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony siatki na drugą. Na trybunach ostrowieckiej hali zespoły dopingowały kluby kibica i liczni fani siatkówki z całej okolicy.

W wielki finale KPS Chemik Police w wielki stylu sięgnął po Puchar Polski kobiet w siatkówce 2014. Beniaminek Orlen Ligi i jej najlepszy zespół po fazie zasadniczej wygrał z będącą w przebudowie drużyną Muszynianki 3:0 (25:15, 27:25, 25:17).

Pierwsze piłki finałowego starcia przyniósł ogromną przewagę Chemika Police. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego grały rewelacyjnie, zaś ekipa Bogdana Serwińskiego stała na parkiecie i zbierała siatkarskie ciosy. Podczas drugiego seta siatkarki Chemika nie utrzymywały koncentracji i w pewnym momencie przegrywały nawet sześcioma punktami, jednak finisz seta był na ich korzyść (27:25).

Od początku trzeciej partii Chemik dzielił i rządził na parkiecie. Nie do zatrzymania była Bjelica, która raz po raz punktowała. Chemik dokończył dzieła i finał wygrał po ataku Bjelicy i decyzji sędziów, którzy ostatni punkt początkowo przyznali Polskiemu Cukrowi Muszyniance, ale dzięki systemowi "challenge" zmienili decyzję, przyznając punkt Chemikowi (25:17).

KPS Chemik Police jest odkryciem tegorocznych rozgrywek kobiecej siatkarskiej ekstraklasy. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Anna Werblińska (KPS Chemik Police).