• facebook
 • rss
 • "Zimna Zośka" im nie straszna

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 11.01.2018 07:38

  Uczniowie nie będą marznąć, a szkoła zaoszczędzi na ogrzewaniu.

  A to dzięki kompleksowej termomodernizacji Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

  - Prace polegały między innymi na wymianie okiennej stolarki, dociepleniu ścian zewnętrznych, remoncie kominów, zewnętrznego tarasu, balustrad, wymianie instalacji centralnego ogrzewania, montażu kotłów gazowych i instalacji fotowoltaicznej. Odnowiona została także elewacja szkoły - wylicza Alicja Mach ze starostwa powiatowego w Stalowej Woli.

  Uczniowie już nie marzną   CEZ
  Uczniowie już nie marzną
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Inwestycja kosztowała powiat 3,8 mln złotych, z tym że ponad 2,3 mln złotych to dopłata z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego.

  - Stalowowolski powiat przeznaczył już ponad 10 mln złotych na termomodernizację czterech prowadzonych przez siebie szkół. CEZ był jedną z większych inwestycji - uzupełnił starosta Janusz Zarzeczny.

  Dyrektor CEZ w Stalowej Woli Piotr Żyjewski już zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło, a jest to właśnie efekt przeprowadzonej termomodernizacji. Liczy na obniżkę kosztów nawet o 20 procent.

  W kotłowni zamontowano gazowe kotły   CEZ
  W kotłowni zamontowano gazowe kotły
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Podczas matur musiałem montować na sali gimnastycznej specjalne nagrzewnice, by uczniowie nie marzli, bo akurat wtedy wypada tzw. zimna Zośka. Teraz wystarczy przekręcić pokrętłem, aby temperatura była właściwa - wyjaśnił dyrektor CEZ.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: CEZ, STALOWA WOLA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół