• facebook
 • rss
 • Pomaganie przez kolędowanie

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 02.01.2018 13:01

  W najbliższą niedzielę odbędzie się już XXII Serbinowska Kolęda. Także tym razem połączona z akcją charytatywną.

  Dwudziesty drugi raz na scenie sali parafialnej przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu w kolędowym repertuarze zaprezentują się dzieci i młodzież. Konkurs, którego organizację przed siedmiu laty przejęli Rycerze Kolumba z Rady 15239 im. bł. męczennika ks. Jerzego Popiełuszki w Tarnobrzegu, odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych - przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Chętni jeszcze mogą zgłaszać swoje uczestnictwo w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  - Podobnie jak w roku ubiegłym, także tegorocznemu konkursowi będzie towarzyszyć akcja charytatywna na rzecz Arka. Po Mszach św. w kościele na osiedlu Serbinów przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy do puszek. Datki będzie można złożyć także podczas samego konkursu, na sali bowiem również znajdą się puszki - informuje Rafał Szczypta z Rady 15239. - W ubiegłym roku zwróciła się do nas mama Arka z prośbą o pomoc dla jej syna, który po tragicznym wypadku wymaga specjalistycznej rehabilitacji oraz łóżka pionizacyjnego.

  Intensywny turnus rehabilitacyjny pozwoli Arkowi na opanowanie najprostszych czynności, ale także przywróci mu wiarę w siebie i w ludzi. Okres bożonarodzeniowy to czas przepełniony miłością i życzliwością. Dlatego postarajmy się ją okazać szczególnie mocno Arkowi.

  Zbiórka pieniędzy będzie towarzyszyła także jutrzejszemu koncertowi Macieja Miecznikowskiego pt. "Z kolędą i pastorałką przez świat", który wystąpi o godz. 19 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Datki przeznaczone zostaną na dokończenie budowy hospicjum na osiedlu Miechocin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół