• facebook
 • rss
 • Mistrzowie debaty

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 06.12.2017 15:21

  Festiwal Bezpiecznej Młodości zakończył projekt pt. "Bezpieczna młodość w gminie Zaleszany".

  Na jego realizację lokalny samorząd dostał prawie 15 tys. zł rządowej dotacji. W projekt zaangażowało się ponad 60 uczniów.

  - Młodzież ze szkół w Zaleszanach, Zbydniowie oraz Turbi przeszła cykl szkoleń, w których przy pomocy doświadczonego trenera Stanisława Baski uczyła się przeprowadzać debatę. Po szkoleniach odbyły się eliminacje szkolne drużyn, które wyłoniły zwycięskie zespoły uczniów, biorące następnie udział w Gminnych Debatach Oxfordzkich. Zwycięską drużyną okazała się grupa gimnazjalistów ze Zbydniowa - powiedziała Katarzyna Sabat, koordynator projektu.

  Prace plastyczne o profilaktycznej tematyce   Prace plastyczne o profilaktycznej tematyce Sebastian Nabrzeski Podczas festiwalu rozstrzygnięto też konkursy plastyczne na plakat profilaktyczny pod hasłem: „Stop przemocy w sieci” oraz „Dopalaczom mówimy - NIE”. Wpłynęło prawie 50 prac. Komisja w składzie: Jan Nowak, Stanisław Baska oraz Sebastian Nabrzeski pierwsze miejsca przyznała Magdalenie Grzybowskiej z Zespołu Szkół w Zbydniowie i Izabeli Kotwicy z ZS w Zaleszanach.

  - Festiwal Bezpiecznej Młodości to również prezentacja dram teatralnych o profilaktycznym charakterze oraz nagrodzenie najbardziej aktywnych młodych mieszkańców gminy, którzy na specjalnie założonym blogu projektu wyrażali opinie i poglądy na tematy związane z dopalaczami czy też cyberprzemocą - dodała pani Katarzyna. Najaktywniejszy był uczeń ZS w Zaleszanach Daniel Zieliński, który otrzymał bilet do kina oraz kupon do pizzerii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół