• facebook
 • rss
 • Postawcie w życiu na Chrystusa

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 08.11.2017 14:40

  Rozpoczęła się XXI edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”.

  W opatowskiej kolegiacie pw. św. Marcina Mszą świętą sprawowaną pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza zainaugurowano XXI edycję Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej "Eutrapelia" 2017-2018. W tym roku będzie przebiegał on pod hasłem „Mistrz i uczeń”.

  Młodzi ze szkół średnich z terenu diecezji   Młodzi ze szkół średnich z terenu diecezji ks. Tomasz Lis /Foto Gość Ideą festiwalu, który co roku gromadzi wielu młodych artystów, jest promocja wartości chrześcijańskich pośród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych poprzez sztukę i kulturę.

  W homilii bp K. Nitkiewicz zacytował słowa znanego włoskiego proboszcza i pisarza ks. Primo Mazzolari, który mówił, że człowiek nigdy nie jest tak ubogi, jak wtedy gdy zaczyna rozumieć, że brakuje mu wszystkiego. Jednocześnie nigdy nie jest tak bogaty, jak wówczas, gdy z tego ubóstwa wyciąga ręce do Chrystusa i otwiera przed Nim serce.

  Bp K. Nitkiewicz   Bp K. Nitkiewicz ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Im jesteśmy starsi, tym bardziej zaczynamy liczyć, dokonywać różnych kalkulacji. Widzimy, że potrzebujemy rodziny, znajomych, przyjaciół, poczucia wspólnoty z innymi. Również rzeczy materialne bywają niezbędne i przydatne. Jednak to Chrystus ma być najważniejszy, gdyż nikt nie kocha nas tak mocno jak On i nie jest w stanie dać tak wiele. Postawcie w Waszym życiu właśnie na Niego – podkreślał biskup.

  Przemarsz do Opatowskiego Ośrodka Kultury   Przemarsz do Opatowskiego Ośrodka Kultury ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po Mszy św. młodzi, którzy reprezentowali czterdzieści jeden szkół średnich, przeszli na do Opatowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się część artystyczna inauguracji.

  Zespół „Racławice” oraz młodzież opatowskiego Zespołu Szkół Nr 1 i młodzi artyści z miejscowego Teatru Dziecięcego zaprezentowali program artystyczny poświęcony pamięci bp Wacława Świerzawskiego pt. „Mistrz i uczeń”.

  Program artystyczny   Program artystyczny ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Dziś początek kolejnej edycji Eutrapelii, choć tak naprawdę jest to festiwal wędrujący i od listopada do czerwca będziemy spotykać się w szkołach, gdzie młodzi będą prezentowali programy w tegorocznej tematyce wychowania człowieka i dziedzictwa kultury chrześcijańskiej. Festiwal daje młodym poczucie jedności, wspólnej drogi, wzajemnego wychowania. Zasiew tego festiwalu jest duży i myślę, że wydaje on owoce w życiu każdego uczestnika. Co roku obserwujemy coraz wyższy poziom artystyczny. Młodzi poprzez formy, które są im bliskie: teatr, śpiew, taniec, muzyka, literatura i to wszystko, co potrafią tworzyć chcą prezentować i przybliżać innym wartości ewangeliczne – podkreślała Ewa Sęk, dyrektor festiwalu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół